מכביפדיה:מדריך להזנת כרטיס משחק

מתוך מכביפדיה

כרטיסי משחק במכביפדיה

אחד האוספים הגדולים והמרשימים ביותר במכביפדיה הוא אוסף כרטיסי המשחק (והמנויים העונתיים). הכרטיסים מופיעים בעמודי המשחק וכן בפורטל כרטיסים ומנויים. במדריך זה נלמד כיצד להעלות כראוי כרטיס משחק חדש לאוסף.
במידה ונתקלתם בבעיות, ניתן לפנות למשתמש: Ticketmaster.

בדיקת רלוונטיות לכרטיס שברשותכם

לפני שנעלה כרטיס משחק, נבדוק האם הוא קיים במכביפדיה. במידה והכרטיס קיים, ואין באפשרותכם לשפר את איכות התמונה שלו, אין טעם להעלות תמונה חדשה.

ישנן שתי דרכים לבדיקת קיימות הכרטיס:
  1. כרטיסים ומנויים - פורטל הכרטיסים מרכז את כל כרטיסי המשחק הקיימים בצורה מסודרת ומהירה, ננווט אל עמוד כרטיסי העונה הרלוונטית ונבדוק האם הכרטיס מוצג בו.
  2. עמוד המשחק - כרטיסי המשחק במכביפדיה מוצגים באופן אוטומטי בעמוד המשחק אליו הם שייכים, ננווט אל עמוד המשחק באמצעות מכביפדיה: חיפוש משחק, או לחילופין באמצעות עמוד העונה הרלוונטי, בו קיימת רשימת המשחקים לעונה זו.
במידה וכרטיס המשחק שברצונכם להעלות לא נמצא, נוכל לדלג אל השלב הבא במדריך.

העלאת כרטיס משחק

שם הקובץ

כל כרטיסי המשחק במכביפדיה נשמרים בפורמט שם ייחודי המסייע למערכת לזהות לאיזה עמוד משחק הוא שייך, ובכך להציגו באופן אוטומטי בעמוד זה. הפורמט הוא: כרטיס משחק [תאריך המשחק].jpg
לדוגמה: כרטיס משחק 01 בינואר 2000.jpg
שימו לב: יום המשחק נרשם בשתי ספרות, במידה ותאריך המשחק הוא ה-7 ביוני, נרשום 07 ביוני.
חשוב לדעת: הכרטיס חייב להישמר בפורמט תמונה jpg. כרטיסים שישמרו בפורמט אחר לא יוצגו בעמודי המשחק, גם אם שמם מוזן נכון.

העלאת הקובץ

לאחר שבדקנו כי הכרטיס לא נמצא במכביפדיה, והתאמנו את שם הקובץ לפורמט הנדרש במכביפדיה, ניתן להעלות אותו באמצעות אחד מהעמודים הבאים: העלאת קובץ בודד, או העלאת מספר קבצים. בתום העלאת הקובץ יש לשייך אותו לקטגוריית כרטיסים ( [[קטגוריה: כרטיסים]] ). אם אינכם יודעים לשייך עמוד לקטגוריות, היעזרו במכביפדיה: מדריך העריכה.

בקרת איכות (סריקת הכרטיס)

אנו שמים דגש על איכות תמונת הכרטיסים, האופציה המועדפת היא סריקת הכרטיס והעלאת תמונה שתכיל רק את הכרטיס עצמו, ללא "רעשי רקע", צל המופיע על הכרטיס, צילום מזווית צידית וכד'. במידה ואין ברשותכם סורק, ניתן להיעזר באפליקציה כדוגמאת CamScanner.

שליחת כרטיס לחברי המערכת

נתקלתם בבעיה? קשיים בהעלאת הכרטיס? ניתן לשלוח את הכרטיס לדוא"ל: maccabipedia@gmail.com בציון המשחק אליו הוא שייך, ואנו נעלה אותו עבורכם.