משחק:05-03-1955 הפועל פתח תקווה נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 5 במרץ 1955 (15:00)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 5 (1955)
אצטדיון: אצטדיון הבריכה (חוץ)
צופים: 4,000
  משה וארון
הרכב:
יוסף צ'יריק
נחום סטלמך
 
ג'רי חלדי
אשר זליקוביץ'
דוד קרמר
בועז קופמן
 
משה וארון
 
אורי קרני
שמואל סגל
דוד כהן
יעקב ויסוקר
 
ספסל:
2 - 1
42' משה וארון
42' בועז קופמן
3' משה וארון
3' נחום סטלמך
סיכום משחק
ארבעה מחזורים חלפו מפתיחת העונה, מכבי תל אביב צועדת בראש הטבלה (לצד הפועל), בעוד הפועל פתח תקווה ממוקמת במקום השלישי עם נקודה אחת פחות. משחק חוץ לא פשוט מבחינת מכבי, שעדיין חסרה את שוערה הראשון, בנדורי. פתח תקווה, מנגד, חדורת מוטיבציה להנחיל הפסד ליגה ראשון למכבי מזה שנים.

כבר לאחר שלוש דקות עולה פתח תקווה ליתרון, כדור קרן מדויק של וארון מוצא את ראשו של סטלמך הנוגח מקרוב אל תוך השער. השער המוקדם מוביל לקצב גבוה במשחק ושני השוערים נדרשים להציל את שערם תכופות. כעשר דקות לאחר השער, מקבל גלזר כדור מסטודינסקי, חולף על פני שני מגנים ומבקיע את שער השוויון.
הקצב לא נרגע במגרש הפועל, אך מכבי החלה להסתגר יותר ויותר למול התקפות היריבה. שלוש דק' לסיום המחצית, שוב משה וארון, המאמן-שחקן של הפועל פתח תקווה, מוצא במסירה את בועז קופמן שממהר לבעוט כדור שעובר מתחת לבטן של שפירא - 2:1 לפתח תקווה.

המחצית השניה המשיכה את המגמה, שחקני פתח תקווה לוחצים, בעוד מכבי מתקשה לצאת קדימה. בדקה ה-80 נדמה היה שנחרצת תוצאת המשחק כאשר סטלמך מנצל שגיאה של שפירא, אולם השופט פוסק נבדל, ומעט התקווה שהייתה למכבי נשארת בעינה. חמש דק' לסוף המשחק מורחק ישראלי לאחר שהחל להשתולל. הדבר, כמובן, לא סייע למכבי להשיג את שער השוויון המיוחל, ובפעם הראשונה מזה זמן רב יורדת מכבי כמנוצחת במשחק ליגה.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 5 עונת 1954-55.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: