משחק: 30-04-1955 הפועל רמת גן נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 30 באפריל 1955 (10:00)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 13 (1955)
אצטדיון: מגרש הפחים (יפו) (בית)
צופים: 4,000
  עמנואל ספקטור
הרכב:
שרשטינסקי
 
אריה רדלר
פרינצר
מגדלוביץ
מנר
קוריק
פיימן
חנוך מורדוכוביץ
איצ'ה קירשנברג
אברמוביץ
שטצלר
ספסל:
סיכום משחק
משחק הנעילה של הסיבוב הראשון, מכבי מארחת את הפועל רמת גן במגרש הפחים שביפו בשעה 10 בבוקר. רמת גן, שלא הותירה רושם מיוחד בסיבוב הראשון, מקווה לסיים אותו עם נקודה או שתיים מול מכבי, שנדמית כמי שיכולה להסתבך במשחק מול כל קבוצה.

אלפי הצופים שהטריחו עצמם בשעה כה מוקדמת למגרש הפחים יכלו לצפות כבר מן הפתיחה לנצחון מוחץ של מכבי, לאחר שבדקה התשיעית פרץ גלזר במהלך אופייני ובעט כדור חזק ששרשטינסקי לא יכל לו. רבע שעה חולפת ושוב גלזר פורץ לבדו, הפעם בעיטה חלשה, אך מדויקת, מכניעה את שוער רמת גן. חמש דקות חולפות וסטודינסקי מוכשל על סף הרחבה. בניגוד למקובל, גלזר ניגש לבעוט, מסובב כדור לחיבורים וקובע שלושער - 3:0 לאחר חצי שעה של כדורגל. המופע של גלזר נמשך כעבור ארבע דקות, כאשר הוא מוצא את ישראלי ברחבה, ולמרות יום לא טוב של האחרון, הכדור מוצא דרכו אל הרשת וגלזר כבר עם שלושער ובישול. נגמר? לא אם שואלים את גלזר. חמש דקות חולפות וגלזר מוצא את שרשטינסקי לא מוכן ומבקיע את שערו הרביעי!

במחצית השניה החליף אברמוביץ את שרשטינסקי בשער הקבוצה האורחת, בעוד מכבי החליטה שדי לה בתוצאה זו. גלזר עודד את חבריו לתקוף יותר, והדבר אמנם הוביל לשער של דוברין, אך ביתר המחצית השניה נתנה מכבי לאורחת לנסות את מזלה. רמת גן יורדת מנוצחת 6:0 חלק, מכבי סוגרת את הסיבוב הראשון בהופעה טובה, בעיקר הודות להצגה של גלזר.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 13 עונת 1954-55.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: