מדריך האתר

מתוך מכביפדיה
גרסה מ־12:06, 2 ביוני 2019 מאת אורן המתעפץ (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)

מכביפדיה, מדריך האתר

Maccabipedia Logo.png
שלום וברוך הבא למכביפדיה!
ב26 באפריל 2017, החלה עבודת ההקמה של מוזיאון מכבי תל אביב הוירטואלי, אשר שם לעצמו למטרה לאגד תחתיו את הידע הרב על אודות מכבי. עבודות אלו נמשכו עד שלהי 2018, עת נפתח האתר בגרסאת הרצה. בראש מעייננו הצבנו את חווית השימוש של קוראי האתר והעורכים בו גם יחד. חלק זה של מדריך האתר מתייחס לאפשרויות השונות המוצעות עבור הגולשים. באפשרותך לקרוא את מדריך העריכה כדי ללמוד כיצד לערוך ולהצטרף אל צוות האתר.

רישום ואפשרויות משתמש

שים לב: הקריאה במכביפדיה היא חופשית ובחינם לכלל הציבור. עם זאת, מומלץ מאוד להירשם (בחינם גם כן!) בכדי להנות מכלל האפשרויות שאנו מציעים לכם, ובכדי לקבל הרשאה להוספת תכנים לאתר.

הרשמה והתחברות

  • הרשמה: כדי להירשם לאתר (בחינם), כל שנדרש הוא למלא את טופס ההרשמה. בטופס זה חובה להזין שם משתמש וסיסמה בלבד. אנו לא דורשים לדעת את שמכם, או את כתובת הדוא"ל שלכם, אך נתונים אלו יכולים לסייע בעתיד.
  • התחברות: ניתן להתחבר בכל זמן באמצעות טופס ההתחברות.

ניווט לעמודים אלו יכול להתבצע מכל מקום באתר, באמצעות תפריט המשתמש, הממוקם בתפריט העליון של האתר.

תפריט משתמש למדריך משתמש.png

אפשרויות משתמש

עמוד משתמש

לאחר התחברות, הופציה הראשונה בתפריט המשתמש תישא את שם המשתמש איתו אנו מחובר. זה הוא עמוד המשתמש שלנו. במידה ולא יצרנו עמוד זה עדיין, המערכת תקשר אותנו ליצירת העמוד. מומלץ ליצור עמוד אישי לאחר שנלמד את מדריך העריכה. בעמוד האישי נהוג לפרסם מידע רלוונטי אודותינו, וכן תזכורות עצמיות.

שיחת משתמש

עמוד השיחה הוא העמוד בו פונים המשתמשים האחרים אליך. עמוד זה הוא פומבי וכל המידע בו גלוי לכולם. כדאי לקרוא את מדריך שימוש בשיחה כדי להבין כיצד לפנות למשתמש אחר.

העדפות

עמוד העדפות משמש לשינויים בפרטי המשתמש, מראה ותפקוד האתר. העדפות שישונו בעמוד זה תקפות למשתמש בלבד, ואין הם ישפיעו על שאר המשתמשים באתר.

רשימת המעקב

רשימת המעקב מאפשרת לנו לצפות בשינויים שנתבצעו בעמודים אחריהם אנו עוקבים. שיטה זו נוחה להתעדכן בנושאים המעניינים אותנו, וכן להבחין בשינויים שנערכו בעמודים שאנו כתבנו. בכדי להוסיף עמוד אל רשימת המעקב האישית, ננווט אל העמוד (באמצעות תיבת החיפוש), ותחת תפריט עמוד (המסומן בעיפרון) נבחר באופציה "הוספה למעקב".

התרומות שלי

עמוד זה מציג את התרומות האישיות שלך למערכת מכביפדיה.

ניווט באתר

הניווט באתר מכביפדיה מתבצע ברובו באמצעות התפריט העליון, הממוקם תמיד בחלקו העליון של המסך.

קטגוריות המידע

האתר כולל 5 קטגוריות מידע שונות: שחקנים, צוות, היסטוריה, אוספים ומשחקים. חלק מן הקטגוריות כוללות תפריטי-משנה, בהם תוכלו לנווט אל תתי קטגוריות (כדוגמאת עונות המועדון).

אפשרויות הפעלה, משתמש ועמוד

התפריט העליון כולל שלושה אייקונים המופיעים בצידו השמאלי: הפעלה, משתמש ועמוד. כל אייקון מכיל בתוכו תפריט משנה ובו אפשרויות שונות.

אפשרויות הפעלה

מתפריט זה נוכל לנווט אל העמודים המיוחדים:

  1. שינויים אחרונים, המציג רשימה של השינויים האחרונים באתר.
  2. העלאת קובץ, דרכו תוכלו להעלות תמונות לאתר (לשימוש העורכים).

עמודים מיוחדים

תרומות