משחק: 26-01-1969 משטרת טהרן נגד מכבי תל אביב - גביע אסיה לאלופות

מתוך מכביפדיה
גרסה מ־22:23, 14 באפריל 2022 מאת אורן המתעפץ (שיחה | תרומות) (החלפת טקסט – "סאבארי (תאילנד)" ב־"ואן-צ'אי סוברי (תאילנד) ")
תאריך ושעה: 26 בינואר 1969 (15:45)
מסגרת: גביע אסיה לאלופות, שלב הבתים - מחזור 4 (1968/69)
צופים: 20,000
הרכב:
אסלי
 
מוסטפה עאראב
יאפר קאשני
ראזה ואטאנקאן
חאן רזאבאטן
באהצאדי
פאקהא
ספסל:
0 - 0
סיכום משחק
בעקבות התיקו מול פראק במשחקה הקודם, מגיעה מכבי למפגש מסקרן מול משטרת טהרן כשהיא חייבת תוצאת תיקו לפחות, שכן במצב של הפסד היא מודחת מן הטורניר. אם לא די בכך, גם ליריבה יש שאיפות, וניצחון שלה יעלה אותה לשלב הבא על חשבון מכבי. המשחק האחרון בשלב הבתים מתברר כקרב ישיר על הכרטיס לחצי הגמר.

המשחק התנהל בעצבים ובאיבה רבה בין הקבוצות. בטרם המשחק הצהיר משה עסיס, שמכבי תנקום בפרסים על מפגש הנבחרות (ישראל נגד איראן) שנערך זה עתה. מוסטפה עאראב חצה את הגבול שקרא לעבר המכבים "ויווה היטלר" וביצע תנועת שיסוף כמבקש לשחוט את הישראלים. עסיס לא נשאר חייב ודהר להכותו, אך בהתערבות המשטרה הושקטה המהומה.
בפתיחת המשחק כמעט עלתה מכבי ליתרון במהלך שהחל בבעיטה של עסיס, גיורא שפיגל ניסה את כוחו בריבאונד, אך הכדור הורחק לפנדל. גם דרור בר נור, שלום שיקווה ורחמים טלבי ניסו את כוחם, אך התוצאה נותרה מאופסת.
במחצית השניה השתלטו הפרסים על המשחק, וחיים לוין נזקק להציל כמה מן ההצלות היפות בקריירה על-מנת להשאיר את הצהובים במשחק, אך על הרגע המדהים במשחק חתום בכלל טלבי שהחטיא בדקה ה-52 מול שער ריק.
הדקות האחרונות התאפיינו בלחץ פרסי חזק, אולם הגנת מכבי עמדה על המשמר והתוצאה הסופית, תיקו 0:0 מספיקה לה על מנת להעפיל לשלב חצי הגמר!

חיים לוין, שבמשחק הקודם ראה את מיקי מיכאלי עומד על משמר השער במקומו, מציג את משחק חייו והוא אחראי כמעט ישיר לתוצאה הסופית.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת גביע אסיה לאחר מחזור 4 עונת 1968-69.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: