משחק: 03-03-1956 מכבי תל אביב נגד מכבי פתח תקווה - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
גרסה מ־22:55, 8 בדצמבר 2020 מאת Kosh (שיחה | תרומות) (החלפת טקסט – "|יום המשחק בשבוע=7 |" ב־"|")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
תאריך ושעה: 3 במרץ 1956 (15:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 12 (1955/56)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 5,000
2 - 0
25' משה טורקניץ'
הרכב:
גד נדל
ישראל בן דרור
לבקוביץ
שלום ברנרד
רבינזון
לבה
משה טורקניץ'
 
זיגי זילברשטיין
חיים בוך
 
5.  אמנון כרמלי
ספסל:
סיכום משחק
בפעם הקודמת שנפגשו שתי הקבוצות היה זה מחזור הפתיחה של הליגה, פתח תקווה עלתה ליתרון שלוש פעמים, מכבי חזרה למשחק שלוש פעמים, ותוצאת התיקו המאכזבת נגררה לפתיחת ליגה גרועה של מכבי. הזמן חלף והסיבוב השני מתחיל, כמובן, במשחק נוסף נגד מכבי פתח תקווה, שהפעם ניצבת בראש הטבלה. המומנטום שהחלה לפתח מכבי עומד למבחן גורלי.

המחצית הראשונה נפתחת במאבק על השליטה במרכז המגרש, כשהכדור נע מצד לצד, אך אינו מסכן לרוב את שערי הקבוצות, לבוץ המכסה את המגרש משמעות רבה. בדקה ה-25 פוגע טורקניץ' בראשו של מרימוביץ', שופט המשחק, ורנר, אינו מתעלם מפגיעה זו ומרחיק את טורקניץ', מכבי פתח תקווה נותרת בעשרה שחקנים.
בדקה ה-33 נפסק כדור חופשי מ-25 מטרים לזכות מכבי, יונה פוקס בועט מדויק למסגרת השער, בוך הודף את הכדור לתוך שערו הוא, ולמרות שמנסה בזריזותו להדוף שנית את הכדור, ורנר פוסק נכון ומעניק למכבי את השער - 1:0 למכבי.
המחצית השניה מתנהלת כולה בשליטת מכבי. כבר בדקה ה-47 עובר סטודינסקי את בוך, מוסר בהצלחה לישראלי, אך האחרון בועט החוצה מול השער החשוף. בדקה ה-59 שוב ישראלי במצב נהדר, הפעם הכדור נעצר בקורה. הלחץ של מכבי ממשיך, והפעם סטודינסקי מוכשל בתוך הרחבה, שניאור בועט מדוייק ומכפיל את היתרון - 2:0 למכבי. מכבי המשיכה לשלוט, דוברין נעצר אף הוא בקורה, והתוצאה לא השתנתה עד שריקת הסיום.

הפער שצברו הקבוצות השונות על מכבי בתחילת העונה נמחק כלא היה, בפעם הראשונה העונה עולה הקבוצה אל המקום הראשון בטבלה, וחשוב מכך - היא מציגה כדורגל משכנע במשך מספר משחקים. אוהדי הקבוצה יכולים לפתח אופטימיות לקראת הישורת האחרונה של הליגה.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 12 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: