אחים לסמל

מתוך מכביפדיה

על אחים לסמל

סמל עמותת אחים לסמל.jpg

עמותת אחים לסמל הוקמה בשנת 2012, כגוף המורכב מאוהדי מכבי מכל ענפי הספורט הפועל ללא מטרות רווח.
מטרת העמותה לשמש בית חברתי לקהל האוהדים, מתוך רצון להגביר את המעורבות החברתית של האוהדים בתוך הקהילה עצמה בפרט, ובחברה הישראלית ככלל.
העמותה קמה במטרה לאגד את קהל האוהדים לקהילה "חיובית" ומגובשת, שחבריה תורמים זה לזה כיחידים, ומהווים מענה מספק לאוהדיה הנזקקים כקהילה.
הפעילים בעמותה אינם מבקשים ליצור ארגון אוהדים מסורתי נוסף בעולם ארגוני האוהדים (כדוגמת מכבי פנאטיקס), אלא לייצר פורמט ייחודי בו לכל אוהד מכבי הנקלע לצרה יש בית לפנות אליו. במעגלי הפעילות הרחבים יותר, העמותה תורמת גם לכלל הקהל הישראלי, תרבות הספורט הישראלית ומדינת ישראל.

פעיליות למען הקהילה והאוהדים

אריזות מזון לנזקקים עמותת אחים לסמל.jpg

אריזת חבילות מזון, פסח 2017.

למען הקהילה

העמותה אחראית על מגוון אירועים למען הקהילה, מתוך אמונה שאירועים אלו ישמשו בסיס לפעילות עבור הכלל. דרך הפעילות, מכוונת העמותה לשינוי התדמית השלילית אשר דווקא באוהדי הקבוצה, ובאוהדי הספורט בפרט. בין הפעילויות נמנים שלל אירועים חוצי מגדר ושכבות בחברה הישראלית (נוער בסיכון, ניצולי שואה, חסרי בית, חיילים בודדים, לוחמים ועוד). אירועי ההתרמה של העמותה כוללים בין היתר איסוף ביגוד, אריזת מזון, ארוחות חג משותפות ועוד.

למען האוהדים

העמותה נתפסת כארגון המוביל את נושא זכויות האוהדים בארץ, ורואה בתפקיד זה כשליחות. רווחתו של האוהד, מכיסו ועד צלחתו, עומדת לנגד עיניי העמותה כל העת. העמותה פעלה בנושאים כדוגמאת מחירי הכרטיסים והמזנונים במתקנים, מלחמה בספסרות ודאגה למנויי לוחם. חלק מהישגי העמותה נחשבים ליוצאי דופן ופורצי דרך.

פעילות ברשתות החברתיות

העמותה מתחזקת שני דפים ייעודיים ברשתות החברתיות:

אירועי הדגל

תרומת חבילות מזון לראש השנה ופסח

בכל שנה, לקראת חגים אלו, מגייסים החברים בעמותה וקהל האוהדים הרחב מאות חבילות מזון לנזקקים. יום החלוקה ההמוני מאורגן מסורתית במשותף עם כלל מחלקות האגודה, בעיקר מועדון הכדורגל וקרן מועדון הכדורגל של אגודת מכבי תל אביב.

הנצחת אוהדים

העמותה ייסדה טקס מסורתי לזכר האוהדים הנופלים של המועדון במלחמות ישראל ובפעולות האיבה. מדי שנה מקויים הטקס במתקן האימונים והנוער של המועדון, בהשתתפות קבוצות הנוער השונות.

תרומה ויצירת קשר

העמותה מקדמת בברכה הצטרפות אוהדים הרוצים לתרום ולקדם את מטרות העמותה.
ניתן ליצור קשר באמצעות עמוד הפייסבוק של העמותה.