הנצחה:דניאל קסטיאל ז"ל

מתוך מכביפדיה
הנצחה- דניאל קסטיאל.jpg
אחים ואחיות לסמל לא שוכחים.JPG
דניאל קסטיאל ז"ל

תאריך לידה: 03 בינואר 1999
תאריך פטירה: 11 באוקטובר 2023
מלחמה/מבצע: מלחמת חרבות ברזל


דניאל קסטיאל, לוחם מגלן מיחידת הקומנדו, בן 24 בנופלו. גויס למילואים ביום שבת 7.10 ונפל בקרב יחד עם חברו הטוב איתי מורנו הי"ד, ב11.10 ביתקלות עם מחבלים בחוף זיקים, כאשר חיפו ראשונים אל מול האש שהכח שלהם קיבל.

דניאל השאיר אחריו בת זוג, הורים, ארבעה אחים, שני אחיינים והמון חברים קרובים- לכולם נתן את התחושה שהוא החבר/האח/הבן אדם הכי קרוב.

דניאל התגורר בבית שמש, אהב את העיר בפרט ואת המדינה בכלל- לא היה צריך וויז בנסיעות איתו. הוא אף הספיק לטייל הרבה בעולם מאז שחרורו. דניאל אהב אדם ותמיד היו חיוכים סביבו, הוא ניחן ביכולות גבוהות בכל דבר שהתעסק בו ואת הכל עשה בצניעות מוסוות בחיוך ובהומור ששמור רק לו.

מאז ומתמיד ידע שהוא רוצה לעשות שירות משמעותי בצבא, שום דבר לא עצר בעדו. לפני הצבא הוא הלך למכינה קדם צבאית, ולאחר מכן למיונים ליחידות מובחרות. דניאל התקבל למגלן ומאז הוא היחידה והצוות הם חלק בלתי נפרד ממנו. דניאל השתתף בכל מבצע והגיע לכל מילואים. תמיד היה הראשון לקפוץ, הראשון ללכת, כמו ביום לכתו בקרב בזיקים.

קסטיאל, גיבור ישראל, שמכבי נכחה ברוחו ובראשו כל הזמן, אחד מאיתנו. נזכור וננציח לעד. יהי זכרו ברוך.

על מכבי

מהילדות דרך כל חייו, דניאל אהב מאוד ספורט וכדורגל בפרט.

קבוצתו האהובה מכל הייתה מכבי. דניאל ירש את האהבה לקבוצה מאחיו הגדול יוני. מגיל צעיר כל משחק עבורו, בין אם זה בבלומפילד, בטדי או בטלוויזיה היה ארוע חשוב שדוחה כל דבר אחר.

אנחנו החברים, היינו נוסעים ביחד למשחקים, ויושבים קצת לפני המשחק בחנייה הקבועה כדי שלא נגיע ונחפש חניות. אם היינו מגיעים עם הרכב שלו, הוא היה מוציא לנו מאחורה כיסאות חוף ושולחן ויושבים כמו מלכים, שותים ושרים את השירים...

בכל יום הולדת לא הייתה שאלה באיזה צבע הבלונים יהיו... הצבעים היו החיצוניות לפנימיות של מכביסט. "להיות מכביסט זה תמיד להיות ראשון, תמיד לנצח, להיות הכי טוב, לעזור לחלש ממני ולכל אדם, להיות רעב לעוד ולתת מעצמי כל מה שאני יכול עבור הצלחת הקבוצה״(דן גלזר). כל מילה פה מתארת את דניאל. דניאל היה מכביסט.

לדניאל היה את אותו הצעיף עליו שמר בקנאות מגיל מאוד צעיר, בכל משחק היה מתגאה בפז"ם של צעיף המזל שלו שביום יום היה תלוי בחדרו. דניאל אף נקבר ביחד עם הצעיף שכל כך אהב.

החיסרון שלו יורגש בכל מקום, על אחת כמה וכמה במגרש. ביציע. נתגעגע לחגיגות השערים המתפרצות שלו ביציע, ונקווה שהוא יחגוג איתנו עוד הרבה מלמעלה, עם צעיף המזל והחיוך הנצחי.

תמונות

מצעים של מכבי.jpg בלונים של מכבי.jpg

רוצים להוסיף או לשנות מידע בעמוד זה?

שימו לב: רק משתמשים רשומים יכולים לערוך עמודים.

לרישום לחצו כאן

עריכת העמוד של דניאל קסטיאל ז"ל