מכביפדיה:מדריך להזנת כרזת משחק

מתוך מכביפדיה

כרזות משחק במכביפדיה

אחד האוספים היפים ביותר במכביפדיה הוא אוסף כרזות המשחק. הכרזות מופיעות בעמודי המשחק וכן בפורטל הכרזות. במדריך זה נלמד כיצד להעלות כראוי כרזת משחק חדשה לאוסף.
במידה ונתקלתם בבעיות, ניתן לפנות למשתמש: אורן המתעפץ.

בדיקת רלוונטיות לכרזה שברשותכם

לפני שנעלה כרזת משחק, נבדוק האם היא קיימת במכביפדיה. במידה והכרזה קיימת, ואין באפשרותכם לשפר את איכות התמונה שלה, אין טעם להעלות תמונה חדשה.

ישנן שתי דרכים לבדיקת קיימות הכרזה:
  1. פורטל כרזות - פורטל הכרזות מרכז את כל כרזות המשחק הקיימות בצורה מסודרת ומהירה, ננווט אל עמוד זה ונבדוק האם הכרזה מוצגת בו.
  2. עמוד המשחק - כרזות המשחק במכביפדיה מוצגות באופן אוטומטי בעמוד המשחק אליו הן שייכות, ננווט אל עמוד המשחק באמצעות מכביפדיה: חיפוש משחק, או לחילופין באמצעות עמוד העונה הרלוונטי, בו קיימת רשימת המשחקים לעונה זו.
במידה וכרזת המשחק שברצונכם להעלות לא נמצאת, נוכל לדלג אל השלב הבא במדריך.

העלאת כרזת משחק

שם הקובץ

כל כרזות המשחק במכביפדיה נשמרות בפורמט שם ייחודי המסייע למערכת לזהות לאיזה עמוד משחק הן שייכות, ובכך להציגן באופן אוטומטי בעמוד זה. הפורמט הוא: כרזת משחק [תאריך המשחק].jpg
לדוגמה: כרזת משחק 01 בינואר 2000.jpg
שימו לב: יום המשחק נרשם בשתי ספרות, במידה ותאריך המשחק הוא ה-7 ביוני, נרשום 07 ביוני.
חשוב לדעת: הכרזה חייבת להישמר בפורמט תמונה jpg. כרזוה שתישמר בפורמט אחר לא תוצג בעמודי המשחק, גם אם שמה מוזן נכון.

העלאת הקובץ

לאחר שבדקנו כי הכרזה לא נמצאת במכביפדיה, והתאמנו את שם הקובץ לפורמט הנדרש במכביפדיה, ניתן להעלות אותה באמצעות אחד מהעמודים הבאים: העלאת קובץ בודד, או העלאת מספר קבצים. בתום העלאת הקובץ יש לשייך אותו לקטגוריית כרזות ( [[קטגוריה: כרזות]] ). אם אינכם יודעים לשייך עמוד לקטגוריות, היעזרו במכביפדיה: מדריך העריכה.

שליחת הכרזה לחברי המערכת

נתקלתם בבעיה? קשיים בהעלאת הכרזה? ניתן לשלוח את הכרזה לדוא"ל: maccabipedia@gmail.com בציון המשחק אליו היא שייכת, ואנו נעלה אותה עבורכם.