מכביפדיה:מדריך להזנת מדבקות

מתוך מכביפדיה

אלבמי מדבקות במכביפדיה

אחד האוספים הגדולים ביותר במכביפדיה הוא אוסף אלבומי המדבקות. המדבקות מופיעות בפורטל האלבומים.
במדריך זה נלמד כיצד להעלות כראוי כרטיס משחק חדש לאוסף.
במידה ונתקלתם בבעיות, ניתן לפנות למשתמש: אורן המתעפץ.

בדיקת רלוונטיות למדבקה או עמוד קבוצתי שברשותכם

לפני שנעלה מדבקה או עמוד קבוצתי, נבדוק האם הם קיימים במכביפדיה. במידה והם קיים, ואין באפשרותכם לשפר את איכות התמונה שלהם, אין טעם להעלות תמונה חדשה.
הבדיקה נעשית באמצעות פורטל האלבומים - פורטל האלבומים מרכז את כל אלבומי המדבקות הקיימים בצורה מסודרת ומהירה, ננווט אל עמוד אלבומי מדבקות לעונה הרלוונטית ונבדוק האם המדבקה מוצגת בו, לחילופין - ננווט אל "תמונות קבוצתיות" בעמוד זה ונבדוק האם העמוד מוצג בו. במידה והמדבקה או העמוד הקבוצתי שברצונכם להעלות לא נמצאים, נוכל לדלג אל השלב הבא במדריך.

העלאת מדבקה או עמוד קבוצתי

מדבקה בודדת

שם הקובץ

כל המדבקות הבודדות במכביפדיה נשמרות בפורמט שם ייחודי המסייע למערכת לזהות לאיזה עמוד משחק הוא שייך, ובכך להציגו באופן אוטומטי בעמוד זה. הפורמט הוא: [שם האלבום] עונת [העונה לה שייך האלבום] - [שם השחקן].jpg
לדוגמה: סופרגול עונת 2020-21 - שרן ייני.jpg
שימו לב: במידה ולא ידוע שם האלבום, נציין "אלבום מדבקות". העונה נכתבת בפורמט XXXX-YY.
חשוב לדעת: במידה וקיימות מדבקות מאותו האלבום, כדאי להיעזר בשמותיהן להבנת השם הנדרש.

תיוג המדבקה

לאחר שהעלנו את המדבקה, נשייך אותה לקטגוריות המתאימות באמצעות תבנית תבנית: תיוג מדבקה.
חשוב לדעת: במידה ובמדבקה מופיעים מספר שחקנים, או שהמדבקה איננה עבור שחקן ספציפי (לדוגמה - חביב האוהדים), ניתן להשתמש בפרמטר שחקנים ( |שחקנים= ) לציון השחקנים המופיעים במדבקה זו.


עמוד קבוצתי

שם הקובץ

בדומה למדבקה בודדת, יש לשמור את הקובץ בפורמט: [שם האלבום] עונת [העונה לה שייך האלבום].jpg
לדוגמה: סופרגול עונת 1975-76.jpg
חשוב לדעת: במידה וישנם מספר עמודים קבוצתיים באלבום זה נציין זאת באמצעות "חלק X" בסוף שם הקובץ. לדוגמה - סופרגול עונת 2020-21 חלק 1.jpg

תיוג העמוד

לאחר שהעלנו את העמוד, נשייך אותו לקטגוריית "אלבומי מדבקות" ( [[קטגוריה: אלבומי מדבקות]] ).


יצירת עמוד הצגה

במידה ואנו מעלים מדבקה או עמוד קבוצתי השייכים לעונה לה אין עמוד מדבקות, ניצור את עמוד זה תוך שימוש בתבנית תבנית: אלבום מדבקות עונתי.

העלאת הקובץ

  • אנו שמים דגש על איכות תמונת המדבקה או העמוד הקבוצתי, האופציה המועדפת היא סריקה והעלאת תמונה שתכיל רק את המדבקה או העמוד עצמם, ללא "רעשי רקע", צל, צילום מזווית צידית וכד'. במידה ואין ברשותכם סורק, ניתן להיעזר באפליקציה כדוגמאת CamScanner.
  • לאחר שבדקנו כי המדבקה או העמוד העונתי לא נמצאים במכביפדיה, והתאמנו את שם הקובץ לפורמט הנדרש במכביפדיה, ניתן להעלות אותם באמצעות אחד מהעמודים הבאים: העלאת קובץ בודד, או העלאת מספר קבצים.

שליחת כרטיס לחברי המערכת

נתקלתם בבעיה? קשיים בהעלאת המדבקה או העמוד הקבוצתי? ניתן לשלוח אותם לדוא"ל: maccabipedia@gmail.com בציון העונה אליה הם שייכים, ואנו נעלה אותם עבורכם.