מכבי פנאטיקס

מתוך מכביפדיה

על הארגון

מכבי פנאטיקס-סמל.jpg

ארגון האוהדים "מכבי פנאטיקס" (באנגלית: Maccabi Fanatics, בעברית: "קנאי מכבי") הוקם בשנת 2012 לאחר סגירת ארגון האוהדים השחקן ה-12 על ידי חלק מחבריו לשעבר במשותף עם חברים חדשים, על אף שגם הוא ואפילו גם ארגון Gate 11, ארגון האוהדים לשעבר של מכבי תל אביב בכדורסל עשו בזמנו שימוש בכינוי "מכבי פנאטיקס". באצטדיון בלומפילד ממוקם הארגון בשער 11.
הארגון מקיים קשרי אחווה קבועים עם ארגון האוהדים Ultras Amsterdam, ארגון האוהדים של אייאקס אמסטרדם שהחליף את ארגון VAK410 שגם איתו קיים קשרים לפני כן לאחר שגם ארגון השחקן ה-12, ארגון אוהדי מכבי לשעבר קיים איתו קשרים.

הארגון מקיים מספר פעילויות נוספות מעבר למשחקי הקבוצה:

  • קיום צעדות לפני משחקים, ארגון חגיגות אליפות, מכירות אביזרים שונים (מחולצות דרך צעיפים ועד סטיקרים) לקהל הרחב.
  • מדי שנה מקיים הארגון את טורניר האוהדים לזכרם של ירדן נגאר ושחר סטרוג ז"ל.

שירי עידוד

הארגון מכבי פנאטיקס הכניס במהלך פעילותו שירים רבים ליציע, ביניהם תשתחוו המפורסם.
בעמוד קטגוריה:שירים של מכבי פנאטיקס ניתן למצוא את רשימת השירים המורחבת.

תפאורות

המכבי פנאטיקס מהווים כיום הארגון הגדול והבולט בארץ ביצור תפאורות. הפנאטיקס העלו תפאורות חדשניות, מושקעות ומדויקות, ברמה הגבוהה ביותר בארץ.
גלריית התפאורות המלאה מרוכזת בעמוד קטגוריה:תפאורות שהועלו על ידי הארגון מכבי פנאטיקס.

Throne is mine-mf.jpg

The throne is mine by right.
ב-15 באפריל 2019, במחזור ה-30 של עונת 2018/19, כשכבר זכתה הקבוצה באליפות באופן רשמי (האליפות המוקדמת בהיסטוריית הליגה), אירחה הקבוצה את האלופה היוצאת, הפועל באר שבע. שלט פריסה נפתח כמעט על כל היציע המזרחי של אצטדיון נתניה ובו נראית דמות השור, המוכרת מסמל הארגון, כשהיא ישובה על כס המלכות ואוחזת בצלחת ה-23 (הייתה זו האליפות ה-23 בתולדות המועדון). מאחורי השור מוטלים יתר הגביעים והצלחות בהן זכתה הקבוצה. תפאורה זו מתכתבת עם סדרת "משחקי הכס" שהייתה אז בשיא תהילתה.

Unleash Hell Zoom.jpg

At my signal | UNLEASH HELL.
ב-25 בדצמבר 2018 בעיצומה של עונת 2018/19 הובילה מכבי על האלופה בעונה הקודמת, הפועל באר שבע בפער מבטיח מפתיחת העונה. במחזור ה-15 הקבוצות נפגשו למשחק שנראה היה כהזדמנות האחרונה של באר שבע להראות שהיא עדיין פקטור במירוץ האליפות. שלט פריסה נפתח כמעט על כל היציע המזרחי של אצטדיון נתניה ובו ארבעה שלדים לבושים במיטב אופנת הפנאטיקס. מעל הפריסה נפתח שלט נושא הכיתוב "At my signal", ומתחת לפריסה שלט נושא הכיתוב "UNLEASH HELL", משפט מוכר מהסרט "גלדיאטור". תפאורה זו נודעת בעיקר משום שכללה בתוכה אלמנטים נסתרים רבים, כמו הכיתוב M-F (מכבי פנאטיקס) בתוך אישוני הדמות המרכזית שעוצבו כאש.

הארגון ברשתות החברתיות