משחק: 01-12-1956 מכבי תל אביב נגד הפועל רמת גן - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 1 בדצמבר 1956 (12:45)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 1 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 4,000
  משה וארון
הרכב:
משה וארון
מגדלוביץ
 
פולבר
ראובן כהן
פרידמן
יחיאל מנר
גוגו מורדכוביץ
שטלצר
ב. קירשנברג
איצ'ה קירשנברג
זולר
 
ספסל:
סיכום משחק
חצי שנה (פחות יום) חלפו מסיומה של עונת 1955/56 בה הניפה הקבוצה את צלחת האליפות. חודש לאחר שחזרה ממסע המשחקים בארה"ב, ומבלי שערכה משחק אימון לאחריו, סוף סוף חוזרת מכבי אל המגרשים, הישר אל המחזור הראשון של עונת 1956/57, מול "הכבשה השחורה", הפועל רמת גן, קבוצה שהקשתה לא מעט בעונות הקודמות, לבטח אם בוחנים את הבדלי הרמות בין הקבוצות.

מכבי חסרה העונה את אברהם (אג'ו) מורטקוביץ' שנשאר בארה"ב ויצחק שניאור שעבר לאמן את מכבי יפו. רמת גן, מנגד, הפכה בפגרה החולפת לקבוצת הפועל רמת גן גבעתיים.
מהר מאוד ניתן היה לשים לב למחסור באימונים, שכן הקבוצה החלה להתאמן רק שבוע לפני פתיחת הליגה, שהקשה על שילובם של הצעירים בהרכב הקבוצה. בדקה ה-16 רמת גן כמעט ועולה ליתרון, אך בנדורי עוצר בעיטה מסוכנת של מורדכוביץ. ארבע דקות חלפו וגלזר מקבל כדור מבן צבי באיזור מחצית המגרש, פריצה מסחררת שלו נגמרת בבעיטה על סף הרחבה שהולכת אל הרשת - 1:0, מכבי נוטלת את היתרון.
במחצית השניה נראו האורחים טוב יותר, וכבר כעבור כעשר דקות נאלץ אהרונסקינד לנטוש את המגרש לאחר ששבר את ידו בהתנגשות. בדקה ה-63 טעות כפולה של השופט: ראשית, התעלם מהכשלה ברורה על גלזר בתוך הרחבה, ושלושים שניות לאחר מכן פסל שער חוקי של גלזר בטענת נבדל. רמת גן ניצלת וממשיכה ללחוץ את הגנת מכבי. בדקה ה-76 מכפילה מכבי את היתרון, כשישראלי מוצא נהדר את נחמיאס שמכניע את זולר, 2:0.

השער האחרון במשחק מובקע בדקה ה-82, בנדורי מחליט להשתעשע עם הכדור כשמולו ניצב מגדלוביץ, "הצחוק הופך לרציני" כשבנדורי מאבד את הכדור, והאחרון בועט מ-25 מ' מעל שוער המכבים אל תוך השער.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 1 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: