משחק: 02-03-1957 מכבי תל אביב נגד מכבי פתח תקווה - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 2 במרץ 1957 (15:15)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 12 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 8,000
עוזרי שופט: בלבששמשי
2 - 3
74' שלום ברנרד
15' שלום ברנרד
6' עמיחי כרמלי
6' שלום ברנרד
הרכב:
קרובקה
ישראל בן דרור
שלום ברנרד
 
עמיחי כרמלי
 
משה טורקניץ'
גד נדל
בורשטיין
זיגי זילברשטיין
אהרונוב
לבה
קופמן
 
ספסל:
סיכום משחק
הנצחון בשבוע שעבר נגד מכבי נתניה צריך היה להדליק הרבה נורות אדומות במועדון, היכולת הייתה בלתי משכנעת ורק שער מקרי מנע ממכבי איבוד נקודות מול היריבה החלשה. המשחק מהווה את סיום השליש השני של העונה הקצרה כל-כך, שרק לפני ארבעה חודשים נפתחה, וכעת כל נקודה חשובה במירוץ האליפות. היריבה, מכבי פתח תקווה, היא קבוצה שלא ניתן להקל בה ראש.

המחצית הראשונה נפתחת בסערה. כבר בדקה השישית פורץ עמיחי כרמלי מן האגף ומעביר כדור לברנרד שלא מתבלבל מול בנדורי וקובע 1:0 לזכות האורחים. תשע דקות חולפות ושוב בנדורי נאלץ להוציא כדור מרשתו, כששוב ברנרד, לאחר מהלך אישי, מכניע את שוער מכבי וקובע 2:0 מוקדם. לא כך ציפתה מכבי לפתוח את המשחק. בדקה ה-21 הצליח להעביר גלזר מסירת רוחב חזקה שמושמטת מידיו של קופמן, אך ישראלי מחטיא ממטר אחד! בדקה ה-28 הלחץ המכבי מניב פרי, כשנחמיאס מרים כדור מהאגף הימני ורפי לוי בועט אותו מהאוויר הישר אל תוך הרשת, מכבי מצמקת ל-2:1. ארבע דקות חולפות ויש לנו משחק חדש - גלזר מעביר מסירה ארוכה מצד ימין אל הצד השמאלי, לוי עוצר, מכוון ומכניע את קופמן, 2:2.
מכבי עולה למחצית השניה עם מטרה אחת בלבד - לנצח את המשחק. בדקה ה-49 שוב מגיעה כדור רוחב של גלזר לרגליו של ישראלי, ששוב, ממטר אחד - מפספס הזדמנות להעלות את מכבי ליתרון. עשרים דקות חולפות ולוי מוצא את ישראלי פנוי מול קופמן, אך ישראלי, בפעם השלישית במשחק, מפספס הזדמנות להרשית. ארבע דקות לאחר מכן משלמת מכבי על חוסר היכולת להפוך את הלחץ לשערים, כשבפעם הראשונה במחצית פ"ת יוצאת להתקפה, ברנרד מקבל כדור, מתעה את בנדורי ומצליח לקבוע שלושער, 3:2 לזכות מכבי פתח תקווה.

למרות שהייתה הטובה על המגרש, מכבי יורדת כמנוצחת, כשהיא יכולה לבוא בטענות רק כלפי עצמה. הסיכויים לזכות באליפות הולכים ופוחתים.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 12 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: