משחק:02-06-1956 הפועל תל אביב נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 2 ביוני 1956 (16:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 22 (1955/56)
אצטדיון: אצטדיון באסה (חוץ)
צופים: 15,000
  ישראל וייס
הרכב:
יעקב חודרוב
 
רחביה רוזנבוים
חיים חוז'בקוב
מיכאל מיכאלוב
פנחס יהודיוף
יהושע זילברשטיין
בן ציון צינוביץ
אמציה לבקוביץ
ישראל וייס
אשר בלוט
גדעון טיש
ספסל:
סיכום משחק
אווירת חג במשחק האחרון של העונה, ומה יותר טוב מדרבי? דרבי שמכריע את גורל האליפות! קרוב לעשור חלף מאז זכייתה של מכבי באליפות במשחק נגד הפועל, למעלה מעשור חלף מאז זכתה היריבה באליפות האחרונה שלה, נדמה כי כל תפאורה אפשרית להפיכת המשחק הזה למשחק הגדול של השנה הוצבה במקום. הפועל תל אביב מארחת את מכבי תל אביב לדרבי על אליפות!

שחקני מכבי הגיעו למשחק זה חדים ונחושים מתמיד, דקות ספורות היה המשחק שווה כוחות עם נטיה לזכות הפועל, אך בסופו של דבר לקחו המכבים את השליטה לידיים והחלו לסחוט מחודרוב הצלות יפות.
בדקה ה-34 נפרץ הסחר כשסטודינסקי מעביר כדור רוחב נהדר, רפי לוי עוצר את הכדור, מסתובב ובועט פנימה - 1:0 לזכות מכבי. בהמשך המחצית עצר חודרוב בעיטת קרן מסוכנת להפליא של גלזר.
המחצית השניה נפתחה דווקא בלחץ הקבוצה המארחת, אך אט אט השתחררה מכבי מהלחץ והעבירה את כובד המשקל שוב אל שערו של חודרוב. בדקה ה-65 הלחץ השתלם לה כשישראלי מעביר (שוב) כדור רוחב, והפעם נחמיאס שועט קדימה ובועט אל הרשת העליונה - 2:0 לזכות מכבי, הפועל זקוקה כעת לשלושה שערים כדי לזכות באליפות.
היתרון הכפול הוציא את הרוח הדלילה של הפועל מהמפרשים ומכבי החלו לשחק כמי שהאליפות בטוחה בכיסו, ואכן רק בדקה ה-84 נפל שער נוסף, כשהפעם רפי לוי קולט מסירה מרבינוביץ ומכניע את חודרוב - 3:0 חלק, ועוד אליפות החמישית מתוך שש האחרונות שחולקו, הולכת למכבי.

בסיום המשחק נלקח רפי לוי בידי המשטרה הצבאית מאחר ויצא למשחק ללא אישור מפקדו, אך בוודאי שלא נמחק החיוך מפניו לאחר צמד השערים והזכיה באליפות.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 22 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: