משחק: 10-03-1956 הפועל פתח תקווה נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 10 במרץ 1956 (15:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 13 (1955/56)
אצטדיון: אצטדיון הבריכה (חוץ)
צופים: 5,000
  משה וארון
הרכב:
זכריה רצבי
ג'רי חלדי
אשר זליקוביץ
דוד קרמר
בועז קופמן
 
צביקה מרכוס
שמואל סגל
דוד כהן
אורי קרני
יעקב ויסוקר
 
8.  נחום סטלמך
ספסל:
1 - 1
42' בועז קופמן
סיכום משחק
פתיחת העונה המגמגמת של מכבי נעלמה כלא הייתה לאחר המפגש במחזור הקודם עם מכבי פתח תקווה, מכבי שוב נושמת אוויר פסגות, 12 מחזורים לתוך העונה. עם זאת, צמרת הליגה צפופה מאוד, וכמובן שאין בידי מכבי להקל ראש ביריבתה, הפועל פתח תקווה, אלופת העונה הקודמת. מכבי חוזרת להופיע בסגל מלא, וברצונה לבסס את מקומה בצמרת, ולהשכיח כליל את המחזורים הראשונים.

המחצית הראשונה נפתחת בלחץ המארחים, כשכבר בדקה החמישית רצבי עוקף את בנדורי, אך בועט לקורה ובנדורי בזינוק נפלא קולט את הכדור החוזר. בדקה ה-13 מזכיר גלזר את ימיו מלפני הפציעה כשהוא משחרר בעיטה נפלאה שנעצרת אצל קרמר כמעט בקו השער. מכבי החלה משתלטת על המגרש.
בדקה ה-36 מובקע הגול הראשון במשחק, נחמיאס בפריצה מסחררת על פני 20 מטר בועט מקצה הרחבה אל הקורה השמאלית ופנימה - 1:0 למכבי. פתח תקווה החלה ללחוץ לכיוון שער מכבי, ובדקה ה-42 הלחץ משתלם לה, כדור חופשי שכבר נעצר בידיו של בנדורי הושמט לפתע וקופמן ממהר להחדירו לרשת ולקבוע תיקו - 1:1.
במחצית השניה הייתה זו מכבי שלחצה ודחפה, כשאת ההזדמנות הגדולה ביותר מקבל ישראלי בדקה ה-65, גלזר העביר כדור רוחב נפלא, ישראלי היה צריך רק לגעת בכדור, אך רגלו נתקלת בקרקע והגנת פתח תקווה ממהרת להרחיק את הסכנה. הלחץ נמשך כמעט עד דקות הסיום, אך ללא הואיל, וגם שחקני פתח תקווה לא הצליחו לנצל את יתרונם בדקות הסיום כדי לבצע מהפך.

חלוקת הנקודות באצטדיון הבריכה מורידה את מכבי מן המקום הראשון בטבלה, אך השיפור ביכולת ניכר ונראה כי רק חוסר ריכוז בבעיטה המסיימת מונע ממכבי לקחת את שתי הנקודות.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 13 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: