משחק: 15-06-1957 מכבי תל אביב נגד מכבי רחובות - גביע המדינה

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 15 ביוני 1957 (17:00)
מסגרת: גביע המדינה, רבע גמר (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 2,500
שופט: נחמן כהן
עוזרי שופט: גבי לוינאמן
סיכום משחק
שבוע לאחר שהדיחה מכבי את הפועל מחנה יהודה, שוב פוגשת הקבוצה יריבה מן הליגה השניה, הפעם זו היא מכבי רחובות, שירדה רק בעונה הקודמת לליגת המשנה. רחובות הציגה קמפיין גביע נהדר לפני משחק זה, כשעלה בידה להדיח את מכבי פתח תקווה החזקה. מכבי עולה למשחק בהרכב שרובו ככולו החזק ביותר שיש בידה.

פתיחת המשחק הייתה משמימה במיוחד עבור הצופים, כשמלבד בעיטה מחוץ למסגרת של גלזר בדקה השנייה ומספר קרנות חסרות תכלית של רחובות, לא קרה כלום. בדקה ה-33 שולח ישראלי את גלזר למרדף אחרי הכדור, גלזר משיג אותו, חולף על פני השוער וממטר אחד מול שער חשוף לא ניתן לצפות לדבר מלבד 1:0 לזכות מכבי. עד סוף המחצית הרבו גלזר ופוקס לבעוט, אך מבלי שהצליחו להכניע את סטריקובסקי.
המחצית השניה נפתחת בנסיונות הבקעה של גלזר, אך הוא איננו מצליח להגדיל את מאזנו לצמד שערים. בדקה ה-54 מוצא את עצמו וידר לבדו מול בנדורי, מתבלבל ומוסר לאייזנבוים שמרחיק לקרן. לקראת סיום הגבירה מכבי את הקצב, ובדקה ה-86 מנצל רבינוביץ ערבוביה ברחבה הרחובותית כדי לכפיל את היתרון, 2:0 לזכות מכבי.

על אף שנדמה היה כי שחקני מכבי באו בעיקר להעביר את הזמן, התוצאה הרצויה מושגת והקבוצה מעפילה לחצי הגמר, שם תפגוש את הפועל פתח תקווה החזקה.
עיתונות ומדיה
עיתונות: