משחק: 19-05-1956 מכבי תל אביב נגד מכבי רחובות - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 19 במאי 1956 (14:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 20 (1955/56)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 5,000
סיכום משחק
קצת פחות מחודש של פגרה מגיעה אל סיומה ביישורת האחרונה בהחלט של עונת 1955/56, שלושה מחזורים נותרו לסיום העונה כשהפועל תל אביב צועדת בראש עם יתרון נקודה אל מכבי, שמובילה בעצמה בנקודה על הפועל פתח תקווה. בסיבוב הקודם ספגה מכבי רחובות תבוסה בת שבעה שערים ממכבי, והפעם היא מגיעה כשנותר לה רק לנסות להציל מעט מן הכבוד העצמי.

מכבי פתחה את המשחק באינטנסיביות ראויה לציון, וכבר כעבור ארבע דקות פריצה אופיינית של גלזר מסתיימת בכדור ראשון לרשת של רחובות. שבע דקות חולפות ושניאור מפספס הזדמנות להעלות את מכבי ליתרון כפול כשהוא בועט פנדל אל הקורה. שתי דקות חולפות ושוב פנדל - הפעם לזכור רחובות, והפעם זה הולך פנימה, תיקו - 1:1. מכבי המשיכה לשחק בדיוק היכן שעצרה ובדקה ה-31 קבע נחמיאס את תוצאת המחצית - 2:1 למכבי.
גם במחצית השניה הייתה מכבי הקבוצה השלטת, ובדקה ה-67 הגיע השער היפה במשחק כשדוברין מלהטט בהגנת רחובות, מערים על זולוטוב השוער וקובע 3:1 לזכות מכבי. רחובות עוד לא הספיקה לארגן את שורותיה והפעם היה זה ישראלי שמצליח להחדיר כדור אל הרשת וקובע 4:1, הנצחון מובטח באופן סופי. בדקה ה-76 הצליח קופמן להבקיע, אך לשערו שלו, ובכך קבע 5:1 לזכות מכבי, תוצאת הסיום.

עבור מכבי היה זה נצחון חשוב מאין כמותו, חילופי מקומות עם היריבה העירונית ובונוס בדמות נקודה יתרון בפסגה. בקופה נותרו עוד ארבע נקודות כששתיים מהן יחולקו בדרבי שיתרחש במחזור האחרון, עתה כבר ברור כי רק הפסד של הפועל תל אביב במחזור הבא יכול למנוע דרבי על אליפות.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 20 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: