משחק: 19-11-1955 הפועל פתח תקווה נגד מכבי תל אביב - גביע המדינה

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 19 בנובמבר 1955 (14:30)
מסגרת: גביע המדינה, גמר (1955)
אצטדיון: אצטדיון באסה (נייטרלי)
צופים: 12,000
עוזרי שופט: זהבימשה כהן
3 - 1
84' נחום סטלמך
84' בועז קופמן
31' יעקב ויסוקר
  משה וארון
הרכב:
יוסף צ'יריק
נחום סטלמך
 
ג'רי חלדי
אשר זליקוביץ
דוד קרמר
בועז קופמן
 
יהודה רביוב
צביקה מרכוס
ראובן יפת
אורי קרני
יעקב ויסוקר
 
ספסל:
סיכום משחק
גמר הגביע זימן משחק מסקרן מאוד בין האלופה הטריה ובין הדאבליסטית היוצאת. מכבי מגיעה לאחר עונת ליגה בלתי יציבה, אך עונת גביע מרשימה מאוד שכוללת יחס שערים 23:0. משחק הגמר שוחק שבוע לאחר מועדו המקורי בשל גשמים שהתרחשו, בעקבות הדחייה שנעשתה ממש בדקה ה-90 הכריזה ההתאחדות מראש כי המשחק ישוחק במועד הנוכחי בכל מזג אוויר, גם במקרה שיצטרכו לנדוד למגרש אחר. למרות סאגת הדחייה, הקהל הגיע בהמוניו ויצר אווירה מחשמל.

בדקות הראשונות נכרה התרגשות המעמד בשתי הקבוצות, כשהשחקנים מוסרים כדורים בלתי מדוייקים. כעבור שמונה דקות טעות של ויסוקר מסדרת למכבי קרן, גלזר מרים את הכדור ונחמיאס נוגח מקו השער פנימה, 1:0 למכבי! השער המוקדם הוביל למשחק התקפות נמרץ, פעם מצד פתח תקווה ופעם מצד מכבי. בדקה ה-31 מהלך נפלא של סטודינקי מסתיים בבעיטה שנעצרת בידו של קרמר, מרימוביץ' ניגש לבעוט את הפנדל, אך ויסוקר מזנק נהדר ומונע שער. שלוש דקות לאחר ההחמצה מצליח נחמיאס לפרוץ את הגנת פתח תקווה ולמסור ימינה לגלזר שמסתובב, בועט וקובע 2:0! בדקה ה-42 מתחולל נס של ממש כשמרימוביץ' בועט נהדר, ויסוקר מצליח להדוף, אך הכדור פוגע ביד של שחקן פתח תקווה, מוסט חזרה לכיוון השער, ושחקן נוסף של פתח תקווה מונע בידיו את השער העצמי, אך השופט לא מורה על פנדל. מכבי מסיימת נפלא את המחצית הראשונה.
המחצית השניה אופיינה ביצרים לוהטים וריבוי התגוששויות, עד שבדקה ה-68 פריצה של גלזר נעצרת אצל ויסוקר, שוער פתח תקווה לא מצליח לאחוז בכדור ובמרדפיו אחריו משיג סטודינסקי יתרון ולא נותר לו אלא לבעוט אל השער החשוף ולקבוע 3:0. הדקות חלפו ללא אירועים מיוחדים עד הדקה ה-84, אז מסר סטלמך לקופמן שנותר לבדו מול בנדורי, קופמן מנצח בדו-קרב ומצמק את התוצאה, 3:1 למכבי.

בסיומה של עונה חסרת עקביות מציגה מכבי משחק נפלא, דורסת את האלופה הטריה ושומרת על תואר מחזיקת הגביע שנה שנייה ברציפות.
עיתונות ומדיה
עיתונות: מדיה: