משחק: 25-02-1956 מכבי תל אביב נגד הפועל תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 25 בפברואר 1956 (15:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 11 (1955/56)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 5,000
  ישראל וייס
הרכב:
יעקב חודרוב
 
רחביה רוזנבוים
אליהו נשלנסקי
פנחס יהודיוף
מיכאל מיכאלוב
יהושע זילברשטיין
ישראל וייס
אשר בלוט
חיים עוזרי
זאב סגל
יצחק ביבס
ספסל:
סיכום משחק
עשרה מחזורים ללא שייע גלזר מגיעים אל קיצם, סוף סוף החלוץ הבולט של מכבי חוזר להרכב הקבוצה, ובדיוק בזמן, כשמכבי מארחת את הפועל תל אביב למשחק הסיום של הסיבוב הראשון. היה זה סיבוב קשה מאוד עבור מכבי, אך שני הנצחונות האחרונים מביאים אותה למשחק כשהיא במקום הרביעי, מרחק שתי נק' בלבד מהפועל המצויה במקום השני.

המחצית הראשונה נפתחת, כיאה למשחק דרבי, במספר הזדמנויות של שתי הקבוצות, חודרוב ובנדורי נדרשים בתורם לספק הצלות מרהיבות לבעיטות נאות. ככל שחולפות הדקות משתלטת מכבי על המשחק.
בדקה ה-33 נפרצת הגנת הפועל לראשונה. נחמיאס עובר את קו ההגנה, בועט כדור שמוסט אל יונה פוקס שמגיע בדהרה ואינו מתבלבל מול חודרוב, מחדיר את הכדור לרשת ומעלה את מכבי ליתרון המיוחל, 1:0. חמש דקות בלבד חולפות וגלזר מוצא את עצמו במצב בעיטה נוח, אך משגר ספק-בעיטה ספק-מסירה שעושה דרכה לרוחב השער עד שמגיעה אל פוקס, שבפעם השניה ניצב מול חודרוב ובפעם השניה מכניע אותו, 2:0 לזכות מכבי.
המחצית השניה לא הייתה שונה בהרבה מקודמתה - מכבי הרבתה להפעיל לחץ, הפועל החמיצה את ההזדמנויות הבודדות שהיו לה. המשחק התקרב לסיומו ונצחון מכבי היה נראה מובטח לחלוטין. בדקה ה-77 הגיע הרגע שאוהדי מכבי כל כך חיכו לו. סטודינסקי מוצא את גלזר לבדו ברחבה, והאחרון בועט בעיטה מדוייקת אל השער - 3:0 לזכות מכבי, חודשים ארוכים חלפו וגלזר חוזר להבקיע שערים.

הנצחון המשכנע העלה את מכבי אל המקום השלישי בטבלה, והוריד את היריבה העירונית אל המקום הרביעי. עונה שהחלה בצורה מגומגמת (במקרה הטוב), מלווה עתה באופטימיות זהירה לנוכח רצף התוצאות האחרונות.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 11 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: