משחק:22-01-1969 פראק נגד מכבי תל אביב - גביע אסיה לאלופות

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 22 בינואר 1969 (14:00)
מסגרת: גביע אסיה לאלופות, שלב הבתים - מחזור 3 (1968/69)
אצטדיון: האצטדיון הלאומי בבנגקוק (נייטרלי)
צופים: 30,000
1 - 1
74' ליאן קנג פו
74' נאדאראג'ן
43' מוחמד נור בן-יוסוף
הרכב:
ליאן קנג פו
 
הון
סונג
מוחמד נור בן-יוסוף
 
ספסל:
נאדאראג'ן
 
סיכום משחק
מכבי פוגשת את אלופת מלזיה למשחק השלישי במפעל גביע אסיה לאלופות כשלנגד עינייה מטרה אחת בלבד: ניצחון שיקנה את הכרטיס לשלב חצי הגמר! יריבת מכבי, מנגד, נחשבה ליריב עיקש שאיננו מרים ידיים גם לנוכח פערי רמות מרשימים. מכבי ערכה שני חילופים בהרכבה, כשאת מקומו של דרור בר נור תפס יוסי כהן, בעוד מיקי מיכאלי החליף את חיים לוין בשער, את שני החילופים הסביר מאמן הקבוצה, יוסף מרימוביץ' בנסיון לרענן את הקבוצה לאחר שהשניים שהוחלפו לא הפגינו רמת משחק גבוהה עד כה.

מכבי פתחה את המשחק בסערה, ב-45 הדקות הראשונות החמיצה כבר שבעה מצבי כיבוש וודאיים ומרבית זמן המשחק "בילה" הכדור בתוך רחבת המלזים, שמצידם, נקטו בשמירה אישית לוחצת והציגו כושר גופני נעלה.
בדקה ה-43, ובניגוד גמור למהלך המשחק, בעיטה של סונג נהדפה בידי מיכאלי אל רגליו של בן-יוסוף שממרחק אפסי בעט אל הרשת, 1:0 לפראק.
במחצית השנייה החל מפלס העצבים החל לעלות על גדותיו, החמצות מסמרות שיער המשיכו להדהים את יושבי האצטדיון, בעוד שיפוט עוין (כפי שצויין במספר עיתונים) הוציא את שחקני מכבי מן הכלים.
בדקה ה-64 זה סוף סוף קרה, כאשר משה עסיס, המצטיין במשחק, מסר כדור מדוייק אל האגף השמאלי ויוסי כהן הצעיר בועט פנימה, 1:1!
התקפת מכבי המשיכה לרשום יום שחור, ההחמצות המשיכו לסמר שיער, ותוצאת המשחק נחתמה, 1:1 שלא מספיק למכבי כדי להעפיל לשלב הבא.

מילים רבות "נשפכו" בעיתונות בכדי להסביר עד כמה חד צדדי היה המשחק הזה, החל מאמירה כי התוצאה 12:0 הייתה משקפת באמת ובתמים, דרך דימוי מכבי לפיל שאינו מצליח להכניע ציפור קטנה ועד לרישום היום כיום הכי שחור בהיסטוריית ההתקפה של מכבי תל אביב.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת גביע אסיה לאחר מחזור 3 עונת 1968-69.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: