משחק: 05-01-1957 מכבי יפו נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 5 בינואר 1957 (14:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 6 (1956/57)
אצטדיון: מגרש הפחים (יפו) (חוץ)
צופים: 5,000
שופט: משה כהן
סיכום משחק
לאחר פתיחת עונה סבירה, מכבי מתייצבת בנצחונות 0:3 על הפועל חיפה ו0:4 על בית"ר תל אביב והיא ניצבת במקום השני בטבלה יחד עם הפועל תל אביב כשרק הפרש שערים מפריד בינה ובין המקום הראשון. יריבתה, מכבי יפו, אמנם ידועה כקבוצה מהחלשות בליגה, אך התחזקה בפגרה ביצחק שניאור שהפך למאמנה, והיא שואפת להישגים בולטים יותר מבשנים עברו.

כבר בעשר הדקות הראשונות קורות השער של שירזי מזדעזעות, לאחר שפריצות נאות של גלזר הובילו לבעיטה מצויינת של לוי ונגיחה כמעט מושלמת של פוקס. גם קורת השער של בנדורי הזדעזעה כשבדקה ה-12 כהן בועט בעוצמה. דקות לאחר מכן נוגע הבלם אביגדור בכדור עם ידו בתוך רחבת ה-16, אך השופט מתעלם מהפנדל שהגיע למכבי.
בדקה ה-22 מובקע השער הראשון לאחר דאבל-פס בין ישראלי ולוי, כשהאחרון בועט משמונה מטרים אל תוך הרשת, 1:0 מכבי. הדקות נוקפות ותוצאת המחצית נשארת 1:0, למרות מצבים מצויינים לזכות התקפת מכבי.
גם המחצית השניה משוחקת ביתרון ברור של מכבי, כשגלזר נעצר פעמיים רק בידי שירזי עם פתיחת המחצית. בדקה ה-58 פוקס מרים כדור משמאל, ישראלי מיישר אותו למרכז וגלזר מצליח להחדיר את הכדור לרשת תוך כדי התנגשות עם בלם יפואי, 2:0 לזכות מכבי. עשר דקות חולפות והפעם גלזר מבשל כשהוא מגביה כדור מדויק לפוקס הבועט מ-14 מ' אל תוך הרשת. עד סיום המשחק לא נרשמו אירועים מיוחדים. 3:0 חלק למכבי.

בעקבות הנצחון עולה מכבי אל המקום הראשון בטבלה, כשהיא מקדימה את הפועל בזכות הפרש שערים עדיף. היכולת לוקה מעט בחסר, אך התוצאות חיוביות מבחינת הקבוצה.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 6 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: