משחק: 06-04-1957 מכבי תל אביב נגד הפועל תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 6 באפריל 1957 (15:00)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 17 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 15,000
שופט: משה כהן
  איבן יאזבנצ'יק
הרכב:
יעקב חודרוב
 
בני גולדשטין
פנחס יהודיוף
משה פיימן
בן ציון צינוביץ
אמציה לבקוביץ
אשר בלוט
דניאל גולדשטין
5.  גדעון טיש
6.  רחביה רוזנבוים
ספסל:
סיכום משחק
לאחר שנושלה מתואר האלוף, מארחת מכבי את יריבתה העירונית, האלופה שבדרך, כשרק מטרה אחת ניצבת מולה: נקמה על המשחק בסיבוב הקודם, הפועל פתח תקווה מן המקום השני הפסידה את משחקה עוד בטרם שוחק משחק זה, ובכך מנעה ממכבי את ההזדמנות לדחות את חגיגות האליפות של הפועל, שזכתה בכתר תהה התוצאה אשר תהה.

פחות מדקה מאז שרק כהן לפתיחת המשחק וכבר ישראלי מוסר לנחמיאס, שחולף על פני שני שחקני הגנה אדישים ובועט לשער, חודרוב נשאר במקומו וצופה על הכדור חודר אל הרשת, 1:0 מהיר לזכות מכבי. לאחר כרבע שעה של שליטה מסויימת של מכבי מצליח חיים גלזר לבעוט לראשונה לשער, אך בנדורי מזנק וקולט את הכדור. בדקה ה-26 גלזר מעביר רוחב מצויין לרפי לוי, אך האחרון בועט החוצה. בדקה ה-40 שוב גלזר מעביר רוחב ללוי, שבועט מדוייק הפעם, חודרוב הודף ונחמיאס עט על הריבאנד, אך לבקוביץ מרחיק את הכדור ממש מקו השער.
המחצית השניה התנהלה בעיקר בשליטת הפועל, אך נראה היה כי השחקנים אדישים לחלוטין להלך המשחק, מלבד מספר נסיונות קלילים, לא קרה דבר עד הדקה ה-67. בדקה זו מרים גלזר כדור קרן מדוייק אל ראשו של לוי, האחרון נוגח בכדור ומעבירו אל ישראלי, שבנגיחה משלו מצליח להכניע את חודרוב ולקבוע 2:0 לזכות מכבי. הפועל המשיכה לחפש שער מצמק, אך ללא הועיל.

על יוקרת הנצחון בדרבי מאיבה חגיגת האליפות של הפועל, ולמכבי לא נותר אלא להתכונן למשחק הליגה האחרון, נגד מכבי חיפה.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 17 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: