משחק: 19-01-1957 הפועל תל אביב נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 19 בינואר 1957 (14:45)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 8 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (חוץ)
צופים: 5,000
שופט: משה כהן
  איבן יאזבנצ'יק
הרכב:
רחביה רוזנבוים
 
גדעון טיש
מיכאל מיכאלוב
 
דני גולדשטין
בני גולדשטין
בן ציון צינוביץ
אמציה לבקוביץ
 
משה פיימן
אשר בלוט
יעקב חודרוב
 
ספסל:
4 - 2
86' רחביה רוזנבוים
56' נח רזניק (פ')
26' רחביה רוזנבוים
19' אמציה לבקוביץ
19' מיכאל מיכאלוב
סיכום משחק
שבוע לאחר דחיית המשחק מול הפועל פתח תקווה, מתייצבת מכבי לדרבי מול היריבה העירונית, הפועל תל אביב, המהווה קרב ישיר על פסגת הטבלה. מכבי מגיעה כשהיא סופרת שלושה נצחונות רצופים (על הפועל חיפה, בית"ר תל אביב ומכבי יפו), שלושתם ללא ספיגת שער. מזג האוויר החורפי שאך לפני שבוע הוביל לדחיית משחק, משאיר אוהדים רבים בבתיהם.

הפועל נוטלת את היוזמה בדקות הראשונות וזוכה בשלוש בעיטות קרן תוך ארבע דקות, אך הן לא מניבות דבר. בדקה ה-8 עולה מכבי ליתרון מפתיע לאחר שרבינוביץ מגביה כדור אל הרחבה, חודרוב נראה כקולט אותו, אך הכדור נשמט לרגלי מרימוביץ' שממהר לבעוט ולהבקיע, 1:0 מכבי. בדקה ה-17 חיים גלזר פורץ אל תוך תיבת החמש, אולם בנדורי יוצא בזריזות ומצליח לסכל את המצב המסוכן. שניות ספורות חולפות ופיימן מגביה כדור אל רחבת מכבי, ובדומה לחודרוב, גם בנדורי משמיט כדור אל רגלי חלוץ היריב, חיים גלזר, שמנצל זאת היטב ומשווה את התוצאה ל-1:1. שתי דקות לאחר מכן מיכאלוב משתלט על מסירה ארוכה של לבקוביץ, שועט אל השער ואינו מתבלבל מול בנדורי, 2:1 לזכות הפועל.
המחצית הראשונה ממשיכה להתנהל בשליטה של הפועל, המנצלת יותר טוב את תנאי המגרש ונראית נחושה יותר. שבע דקות חולפות מאז עלתה ליתרון רוזנבאום מצליח לחדור אל רחבת מכבי, ומשלא מצא למי למסור הוא בועט לשער, הכדור פוגע בשלולית מים, מטעה את בנדורי וחודר אל הרשת, 3:1 לזכות הפועל. מכבי מגבירה את הקצב, ובדקה ה-41 מרימוביץ' סוחט מחודרוב הצלה נדירה כשהוא בועט משישה מטרים.
המחצית השניה נפתחת בהתקפות חוזרות ונשנות של מכבי המניבות פרי בדקה ה-56 כשגלזר מצליח לפרוץ את קו ההגנה של היריבה, חודרוב ולבקוביץ מרחיקים מעט את הכדור, אך חודרוב חושש כי גלזר יצליח להגיע אליו והוא מכשיל אותו בתוך הרחבה. רזניק ניגש לבעיטת הפנדל ומדייק, 3:2 לזכות הפועל. מכבי ממשיכה לתקוף, שער של גלזר נפסל בטענת נבדל וישראלי סוחט עצירה מדהימה מחודרוב. בדקה ה-68 פוגע פוקס במיכאלוב ומורחק מן המגרש, לאחר הרחקתו חל פיחות בקצב ההתקפות של מכבי, ובדקה ה-86 נקבעת תוצאת המשחק כשרוזנבאום חולף על פני רזניק ופרופר ובועט מדויק אל תוך השער, 4:2 לזכות הפועל. עד סיום המשחק הספיק גלזר לבעוט אל משקוף השער.

ההפסד מוריד את מכבי אל המקום השני בטבלה.
כרטיס המשחק
כרטיס משחק 19 בינואר 1957.jpg
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 8 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: