משחק: 07-04-1956 מכבי תל אביב נגד בית"ר תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 7 באפריל 1956 (16:00)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 17 (1955/56)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 7,000
שופט: משה כהן
  ויינברגר
הרכב:
משה בר ציון
לוי
קוריק
יצחק כהן
גלייט
אלון
אברהם (חולי) לוי
יעקב גמבש
משה סלוצקי
ניסים אלמליח
 
אטיאס סולומון
ספסל:
סיכום משחק
המחזור ה-17 מפגיש בין מכבי ובין היריבה העירונית, בית"ר תל אביב, לקרב צמרת חשוב מאין כמותו עבור מכבי. מלבד משחק זה נותרה למכבי עוד משוכה אחת קשה בלבד, היריבה העירונית השניה, ונדמה כי ניצחון במשחק הנוכחי יציב את מכבי בעמדת זינוק מצויינת לקראת הישורת האחרונה של העונה. מכבי מגיעה לאחר משחק מצוין נגד מכבי יפו, והיא נחושה לקחת את הנקודות הביתה, אולם חסרונם של גלזר, פוקס וסטודינסקי עלול לפגוע ביכולת ההתקפה.

נראה כי שחקני מכבי הבינו את גודל השנה, וזאת בניגוד לשחקני בית"ר שהציגו כדורגל מפוזר. בדקה ה-16 סדרת מסירות יפה מסתיימת ברגליו של ישראלי, שמבקיע את שער היתרון וקובע 1:0 לזכות מכבי. בדקה ה-38 מציל שניאור את מכבי מספיגה כשהוא מרחיק כדור מקו השער. לקראת תום המחצית הציל סולומון את קבוצתו מספיגת שני שערים נוספים.
בדקה ה-57 קרן של רפי לוי מגיעה לפוסטולסקי שמגביה כדור אל ראשו של נחמיאס, האחרון נוגח מצוין וקובע יתרון כפול - 2:0 מוצדק לזכות מכבי. בדקה ה-67 נוצרת ערבוביה ליד שערו של בנדורי ואלמליח מנצל זאת כדי לדחוק את הכדור ולקבוע 2:1. מכבי לא הורידה את הרגל מהגז ורק הופעה טובה של סולומון מונעת נצחון בהפרש גדול יותר.

מכבי צולחת, די בקלות, את המפגש הקשה ומותירה את הפער בפסגה על נקודה בודדת.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 17 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: