משחק: 17-12-1955 מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 17 בדצמבר 1955 (14:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 3 (1955/56)
צופים: 5,000
עוזרי שופט: יונסרגיסלר
סיכום משחק
פתיחת העונה הקשה שזימנה למכבי מפגש מול מכבי פתח תקווה, ולאחריו מפגש מול הפועל פתח תקווה ממשיכה, והפעם יוצאת הקבוצה לאצטדיון קריית אליעזר החדש, כנגד הפתעת העונה שעברה, מכבי חיפה. מכבי ממשיכה להופיע ללא שייע גלזר הפצוע.

על אף הבוץ שכיסא את מרבית משטח הדשא, המשחק החל בסערה. כבר בדקה השביעית הכניע מרימוביץ' את קסורלה, לאחר שקיבל מסירה מדויקת מישראלי ושלח את הכדור בין רגלי המגנים החיפנים אל הרשת. מכבי שיחקה כגוף אחד והציגה משחק מסירות שטוחות ומדויקות שהוביל למספר מצבים, לרבות בעיטה של מרימוביץ' שפגשה את המשקוף, אולם התוצאה נותרה בעינה עד סוף המחצית.
המחצית השניה נפתחה ביתרון המארחים, ובדקה ה-53 נפסק לטובתם פנדל לאחר שמתניה נגע בתוך הרחבה בכדור בידו. בן צבי ניגש לבעוט והכניע את בנדורי, תיקו 1:1. שחקני מכבי התעוררו בעקבות שער השוויון והחלו לטווח את שערו של קסורלה. בתום מספר בעיטות ניצל מרימוביץ' את הערבוביה ודחק את הכדור לרשת, היתרון חוזר למכבי (2:1).

לאחר שעלתה ליתרון שני החלה מכבי לשחק כדורגל מתגונן יותר, שכמעט עלה לה ביוקר לולא הופעה נהדרת של השוער בנדורי. בתוך כך, בעיטה חופשית של רזניק פוגשת את משקוף השער החיפני. המשחק החל להתלהט עקב שיפוט שנוי במחלוקת, דבר שהוציא את הרוח מן המפרשים של מכבי חיפה, בדקות הסיום השליטה הייתה שייכת למכבי, ובדקה ה-88 הלחץ השתלם - יונה פוקס מסר כדור נהדר לסטודינסקי שבעט במהירות וקבע 3:1, תוצאת הסיום.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 3 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: