משחק: 10-12-1955 מכבי תל אביב נגד הפועל פתח תקווה - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 10 בדצמבר 1955 (14:45)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 2 (1955/56)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 5,000
  משה וארון
הרכב:
יוסף צ'יריק
נחום סטלמך
ג'רי חלדי
 
אשר זליקוביץ
דוד קרמר
בועז קופמן
צביקה מרכוס
ראובן יפת
יהודה רביוב
אורי קרני
יעקב ויסוקר
 
ספסל:
סיכום משחק
פחות מחודש לאחר המפגש בין הקבוצות בגמר גביע המדינה שנסתיים בהנפת הגביע בידי ישראל חליבנר, מארחת מכבי את הפועל פתח תקווה, אלופת העונה שעברה למפגש ענקים. בשורות מכבי נעדרים גלזר (זכר לאותו גמר), חליבנר שנפגע במחזור הקודם ואברהם טוריקה, מרימוביץ' וישראלי עולים לשחק כשהם סוחבים פגיעה.

המגרש הבוצי הפריע לשתי הקבוצות לפתח משחק ברמה גבוהה, אך למרות זאת המשחק היה מלא ברגעים מרתקים והחמצות. המחצית הראשונה נפתחה בלחץ של האורחת, אולם הגנת מכבי עמדה בנסיונות והחלה להשתחרר לאט לאט ולהכניס את יתר חברי הקבוצה למשחק.
בדקה ה-37 נפל השער הראשון במשחק. ג'רי חלדי בעט כדור חופשי מ-16 מטר, בנדורי זינק נכון, אך הכדור החליק תחת ידיו אל הרשת, והאורחת עולה ליתרון 1:0. לקראת תום ההפסקה מצליח יפת להרחיק כדור מקו השער לאחר ערבוביה שנבעה מקרן של מכבי.
גם במחצית השניה היו הזדמנויות רבות. תחילה, בעיטה של פ"ת פגעה בשוק של מתניה, הכדור שינה כיוון ובנדורי באקרובטיות מרשימה הצליח למנוע שער עצמי. בהמשך, פוגש לוי את קורת השער של ויסוקר. מספר הזדמנויות נוספות של מכבי נעצרו אצל ויסוקר שרשם הופעה מצויינת.

בדקה ה-72 הלחץ של מכבי נשא פרי, כאשר הרמה של ישראלי מגיעה אל סף הרחבה, ויסוקר יוצא, אך מרימוביץ' מקדים אותו, ועם הגב לשער מצליח לנגוח את שער השוויון, 1:1.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 2 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: