משחק: 22-04-1957 מכבי תל אביב נגד הפועל רמת גן גבעתיים - גביע המדינה

מתוך מכביפדיה
תאריך: 22 באפריל 1957
מסגרת: גביע המדינה, סיבוב ה' - משחק 2 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 5,000
שופט: משה כהן
עוזרי שופט: מילדנברגאהרון גאון
  משה וארון
הרכב:
זולר
 
יהושע (סטנלי) אפרוני
שטיינורצל
יחיאל מנר
יעקב פולבר
ראובן כהן
שלמה חרונזיץ
בילבסקי
פריזט
שטלצר
גוגו מורדוכוביץ
ספסל:
סיכום משחק
יומיים לאחר המשחק הראשון בין הקבוצות, שהסתיים בתיקו 1:1, משוחק משחק הגומלין על הזכות להעפיל לשמינית גמר הגביע. בשורות מכבי עולה לשחק יאיר פנטילט, חבר מחלקת האתלטיקה, כמחליפו של שמואל (פפו) ישראלי הפצוע. בשורות רמת גן חזר מורדכוביץ הפצוע לשחק.

המשחק נפתח במסירה נהדרת של גלזר המוצא את רפי לוי מול שער חשוף, אך לוי מחטיא את ההזדמנות. מיד לאחר מכן פריצה של שטלצר מורחקת בידי פרופק אל משקוף השער של מכבי, כמעט שער עצמי מוקדם. האורחת השתלטה על המשחק והחל לתקוף את מכבי, לרבות בעיטה של חרונזיץ למשקוף של בנדורי, פעם נוספת שמשקוף השער מציל את הקבוצה. לאחר הזדמנות זו החלה מכבי לחזור וליטול יוזמה. בדקה ה-34 גלזר מוצא שוב את רפי לוי לאחר מבצע אישי נהדר, והפעם לוי לא מתבלבל וכובש, 1:0 לזכות מכבי. דקה לאחר מכן לוי מקבל כדור, הפעם מנחמיאס, ומבקיע שוב, אך כהן שורק לנבדל והשער נפסל.
המחצית השניה מתחילה בדיוק כפי שנסתיימה המחצית הראשונה, דאבל-פס בין נחמיאס וגלזר מסתיים בבעיטה נהדרת של גלזר, ולזולר לא נותר אלא להוציא את הכדור השני מהרשת, 2:0 לזכות מכבי. הרוח יוצאת מהמפרשים של הרמת גנים ומכבי מעבירה את הזמן. בדקה ה-77 מפרגן רפי לוי לגלזר והאחרון משלים צמד אישי מבלי להתאמץ יתר על המידה, 3:0 לזכות מכבי. עד לשריקת הסיום הספיק בילבסקי להרחיק בעיטה של נחמיאס מקו השער, וכן נגיחה נוספת של לוי נעצרת במשקוף של זולר.

למרות פתיחה מגומגמת, נצחון מכבי לא הוטל בספר החל מרגע שהבקיעה את השער הראשון, ורק במזל נגמר המשחק בתוצאה 3:0 ולא בתוצאה גבוהה יותר. מכבי עולה לשמינית הגמר, בו תשחק נגד הפועל מחנה יהודה.
עיתונות ומדיה
עיתונות: