משחק: 20-04-1957 הפועל רמת גן גבעתיים נגד מכבי תל אביב - גביע המדינה

מתוך מכביפדיה
תאריך: 20 באפריל 1957
מסגרת: גביע המדינה, סיבוב ה' - משחק 1 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון המכתש (חוץ)
צופים: 6,000
  משה וארון
הרכב:
רוזין
 
יהושע (סטנלי) אפרוני
שטיינורצל
 
יחיאל מנר
יעקב פולבר
ראובן כהן
פריזט
שטלצר
שלמה חרונזיץ
בילבסקי
זולר
 
ספסל:
1 - 1
6' רוזין
6' שטיינורצל (פ')
סיכום משחק
שבוע לאחר משחק המחזור האחרון בליגה, נגד מכבי חיפה, מתארחת מכבי באצטדיון המכתש למשחק הפותח בגביע המדינה, משחק סיבוב ה'. מכבי מגיעה ללא יונה פוקס הפצוע, וכן ישראלי שעלה לשחק כשהוא סוחב פציעה ומשמש כניצב הלכה למעשה. יריבתה של מכבי, הפועל רמת גן, סיימה את הליגה במקום הלפני אחרון, אך כפי שנסיון העבר מלמד, מעולם לא היוותה קבוצה זו יריבה קלה.

פתיחת המשחק סוערת. כבר בדקה השניה גלזר פורץ אל רחבתו של זולר ומוכשל בידי מנר ופריזט, אך המשרוקית של השופט פריד נותרת דוממת. ארבע דקות לאחר מכן רוזין פורץ אל רחבת מכבי ופרופר, בנסיון לבלום אותו, נוגע בכדור בידו, הפעם פריד פוסק לפנדל, אליו ניגש שטיינורצל, שבועט שטוח ומדויק, 1:0 לזכות הפועל רמת גן. פחות מדקה לאחר מכן גלזר מעביר כדור לישראלי, שאיננו בקו הבריאות, וזה ממהר להרים את הכדור שנוחת בדיוק על ראשו של לוי, לוי מדייק בנגיחה ומכניע את זולר, שוויון 1:1.
מרגע הבקעת השוויון ועד הדקה ה-80 כמעט ולא נרשמו אירועים, מלבד שתי הזדמנויות של רמת גן שנבלמו היטב בידי הגנת מכבי. בדקה ה-80 זולר מצליח לעצור בעיטה עוצמתית של לוי, והמשחק נמשך להארכה. בהארכה בלט בעיקר גלזר, שניסה להכניע את זולר מספר פעמים, אך השוער הרמת גני היה במקום כל פעם מחדש.

בתום 120 דקות של כדורגל לא איכותי בלשון המעטה, מסתיים המשחק ב-1:1. הסיבוב יוכרע במשחק חוזר שיתקיים יומיים לאחר משחק זה.
עיתונות ומדיה
עיתונות: