משחק: 23-03-1957 מכבי תל אביב נגד מכבי יפו - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך: 23 במרץ 1957
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 15 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 6,000
שופט: צבי יונס
3 - 1
78' בוחוס ג'וג'וסיאן
5' בוחוס ג'וג'וסיאן
5' ברוך כהן
הרכב:
מירנדה
בוחוס ג'וג'וסיאן
 
ש. לוי
ברוך כהן
 
ארויו
פרסיאדו (טופצ'ה) אביגדור
קלמי
טוריקה
גל
שירזי
 
ספסל:
סיכום משחק
המחזור ה-15 הפך לאחר ההפסד בשבוע הקודם לחסר משמעות עבור מכבי, והפך את יתר משחקי הליגה להכנה עבור משחקי הגביע, והזדמנות לשילוב צעירים והרצתם בהרכב. מכבי יפו, מן הצד השני, ממוקמת במקום האחרון והיא נלחמת בכוחותיה האחרונים על השארות בליגה, דבר מסוכן עבור מכבי שאינה חפצה להתבזות.

כבר בדקה החמישית נופל השער הראשון במשחק, כשג'וג'וסיאן, שקיבל את הכדור בנבדל ברור, מסר כדור לכהן, שהצליח להכניע את בנדורי וקבע 1:0 לזכות יפו. מכבי לא נלחצה והחלה לתקוף את שער היפואים, כשלוי מחמיץ הזדמנויות קורצות, ושער עצמי נמנע הודות להתערבות אביגדור לאחר פריצה נפלאה של גלזר. בדקה ה-27 מנצל ישראלי יציאה גרועה של השוער כדי לבעוט לשער הריק ולהשוות, 1:1. דקה חולפת ולוי מקבל כדור מישראלי, בועט מדוייק וקובע 2:1 לזכות מכבי. המהפך הושלם. מכבי נרגעה ודקות לתום המחצית מצליח קלמי לעבור את כל הגנת מכבי, אך פרופר מגיע בזמן ומונע את שער השוויון.
המחצית השניה נפתחה בלחץ של מכבי, אך הלחץ דעך וכעבור עשר דקות השתלטו היפואים על הנעשה במגרש. בנדורי, שהציגה משחק נהדר, שלט ברחבה ולא איפשר ליפואים לקבוע שוויון. בדקה ה-78 הכשיל מתניה את ארויו, והשופט פסק בעיטת עונשין, לאחר המהומה שקמה בעקבות השריקה, בעט בוחוס את הכדור, ובנדורי זינק לפינה הנכונה, הדף את הכדור, ומנע, שוב, שער שוויון. שניות לסיום המשחק העביר פוקס מסירה ארוכה אל סטודינסקי, שהעביר את הכדור אל המרכז, שם ניצב גלזר שבעט מחמישה מטרים וקבע 3:1, תוצאת הסיום.

אחרי שלושה הפסדים רצופים מכבי רושמת סוף-כל-סוף נצחון, אך במחזור הבא מחכה לה יריבה לא פשוטה בכלל, הפועל פתח תקווה.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 15 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: