משחק: 16-03-1957 בית"ר תל אביב נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך: 16 במרץ 1957
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 14 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (חוץ)
צופים: 4,000
עוזרי שופט: בן-יהודהקאולי
  רייך
הרכב:
משה בר ציון
 
הילברט
יצחק כהן
גלייט
אברהם (חולי) לוי
אלון
יעקב גמבש
משה סלוצקי
ניסים אלמליח
 
דוד שכיניק
 
אטיאס סולומון
 
ספסל:
2 - 0
72' דוד שכיניק
43' ניסים אלמליח
43' משה בר ציון
סיכום משחק
ההפסד בשבוע שעבר להפועל חיפה הוציא את מכבי ממירוץ האליפות באופן כמעט ודאי, בנוסף, נפצע בנימין רבינוביץ המוכשר וגלזר ומתניה מגיעים למשחק כשהם סוחבים פציעה. בסיבוב הקודם הובסה בית"ר תל אביב 4:0 מוחץ, אך נראה כי הפעם מדובר באופרה אחרת לגמרי, וכל תוצאה במשחק זה תהה הגיונית.

המשחק נפתח בצורה מהוססת ולא מדויקת מצד שתי הקבוצות, ורק בדקה ה-20 נרשמה הזדמנות ראשונה, כשישראלי מצא את רפי לוי בכדור נאה, אך מבצע אישי של לוי נגמר בבעיטה לקורה. בדקה ה-24 בית"ר הופכת כדור חופשי למצב מסוכן, כשהיא מתמסרת בתוך רחבת מכבי ובר ציון בועט כדור שבנדורי כמעט ונכנע לו, אך השוער מציל עם קצות האצבעות. מכבי החלה לדעוך ולהלחץ אל שערה, ובדקה ה-36 שכיניק משתלט על כדור שהדף בנדורי ובועט אותו אל הקורה. מזל גדול למכבי. בדקה ה-43 אלמליח עובר את פוקס ומתניה, מעביר את הכדור לבר ציון, והאחרון מדייק בבעיטתו, 1:0 לבית"ר.

בפתיחת המחצית השניה ניסו שחקני מכבי לחזור למשחק, אך אטיאס ניצב בשערו כסלע ומנע כל אפשרות של שוויון. בדקה ה-62 סטודינסקי מגביה, אטיאס הודף את הכדור אל קורת השער, וישראלי משתלט על הריבאונד ובועט ממטר לקורה. עשר דקות חולפות והילברט מנסה להסיט את הכדור שבעט אברהם לוי במספרת אל תוך השער, אך הכדור נבלם סמוך לקורה, שכיניק עט עליו וקובע 2:0.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 14 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: