משחק: 24-12-1955 מכבי תל אביב נגד הפועל רמת גן - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 24 בדצמבר 1955 (14:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 4 (1955/56)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 5,000
שופט: משה כהן
עוזרי שופט: וילנסקימנחם אשכנזי
  מוניה גושן
הרכב:
אברמוביץ
 
אריה רדלר
שלמה חרונזיץ
חומה
פולבר
יחיאל מנר
שטינוורצל
רסקין
איצ'ה קירשנברג
מגדלוביץ
3.  פיימן
ספסל:
סיכום משחק
חצי רבבת צופים הגיעו לצפות במשחקה של מכבי נגד הפועל רמת גן, זאת בניגוד לשני השוערים הבכירים של הקבוצה האורחת, שלא הופיעו למשחק. במקומם ניצב בשער אברמוביץ', שחקן ההגנה. היריבה החלשה וחסרונם של השוערים העלו ציפיות מן הקבוצה לנצח בהפרש שערים גבוה.

מחצית ראשונה משמימה התנהלה באצטדיון באסה, מכבי הרבתה להעלות כדורי גובה איתם התמודדה הגנת רמת-גן בנקל, ואילו הגנת מכבי לא נזקקה לפעול כלל מול אפסיות ההתקפה של האורחים.
המחצית השניה הייתה מעט יותר ערנית ודרשה מהשוער-מגן, אברמוביץ', להציג מעט מיכולות עמידתו בין הקורות, לוי ומרימוביץ' איימו לעיתים על השער, אך ללא סיכון של ממש. הדקות נוקפות ואף שהלחץ גבר, שחקני מכבי לא מצליחים להכניע את אברמוביץ'.
בדקה ה-85 התפתחה תגרה במגרש, השופט מרחיק בעקבות כך את ישראלי, שאמנם פגע בשחקן רמת גן, אך החלטה זו הייתה מעט שגויה, מאחר ואותו שחקן, מגדלוביץ, הוא שהחל את התגרה. ישראלי מחה, אך כעבור דקה השלים עם הרחקתו, למכבי נותרו דקות בודדות להשיג את שער הניצחון היקר.

בדקה ה-88 מצליח רזניק להגיע אל כדור קרן של לוי, ומסיט אותו בראשו הישר לרגלי נחמיאס שלא מתבלבל ומסיט את הכדור אל המסגרת, הפעם אברמוביץ' לא מצליח להושיע את האורחים ומכבי עולה ליתרון 1:0 (תוצאת הסיום).
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 4 עונת 1955-56.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: