משחק: 27-09-1952 מכבי פתח תקווה נגד מכבי תל אביב - ליגה א

מתוך מכביפדיה

27 בספטמבר 1952: מכבי פתח תקווה נגד מכבי תל אביב - מחזור 15 בליגה א (1951/52)

פרטים
תאריך ושעה: 27 בספטמבר 1952 (16:30)
יריבה: מכבי פתח תקווה (חוץ)
מסגרת: ליגה א, מחזור 15 (1951/52)
אצטדיון: מגרש "מכבי" בפתח תקווה (4,000 צופים)
שופט: אשרי
סיכום המשחק
לאחר מספר דחיות, שבה ליגה א' מפגרת הקיץ היישר למפגש ראש בראש בין האלופה המכהנת, הצועדת בדרך הבטוחה לשמור על התואר, ובין היריבה העיקרית שלה בעונה זו - מכבי פתח תקווה. מכבי, שנחלה הפסד כואב בגמר הגביע לאותה פתח תקווה, באה נחושה לנקום.

פתיחת המשחק הייתה שייכת למקומיים כאשר שפיגל מעביר מספר מסירות יפות, אחת מהן אף מוצאת את כרמלי, וזה בועט מבלי להתבלבל וכובש את השער הראשון של פתח תקווה. בנק' זו היוצרות מתהפכות, ועל אף שהגנת פתח תקווה ניסתה לעצור את גלזר גם באמצעים לא כשרים, הוא מצליח לפרוץ דרך ההגנה ולהחדיר את שער השוויון. בהמשך המחצית, בוך הודף פעמיים כדור לרגליו של סטודינסקי המנצל זאת לכבוש צמד ולקבוע 3:1 במחצית.
המחצית השניה נראתה יותר כזירת אגרוף עבור הקבוצה מפתח תקווה. עבירות גסות, לרבות עבירה שהצריכה טיפול בשוער בנדורי למשך מספר דקות. המקומיים לא מצליחים לסכן את שערו של בנדורי הפצוע, ומכבי מנצלת זאת כדי להבקיע שלושה שערים נוספים. בדקה האחרונה פוסק השופט פנדל לטובת פתח תקווה, ובפעם הראשונה הם משכילים לנצל את חוסר יכולתו של בנדורי לזוז. 6:2 בסיום.

הקונצרט של מכבי הוכרז בעיתונות כאחד ממשחקי הכדורגל היפים שנראו בארץ, ואילו היו מנסים בפתח תקווה לשחק כדורגל ולא באגרוף, ככל הנראה התוצאה הייתה גבוהה בהרבה. מכבי מגדילה את הפער בפסגה וצועדת בבטחון לעבר תואר אליפות נוסף.
מכבי פתח תקווה
הרכב:
זרב שרף
ישראל בן דרור
עמיחי כרמלי
חיים שפיגל
 
לאזר בכר
 
אמנון כרמלי
 
רוזנבלום
זיגי זילברשטיין
ברל'ה שניידמסר
בן עמי
חיים בוך
 
ספסל:
2 - 6
89' לאזר בכר (פ')
5' אמנון כרמלי
5' חיים שפיגל