משחק:28-05-1996 הפועל עירוני ראשון לציון נגד מכבי תל אביב - גביע המדינה

מתוך מכביפדיה
4 - 1
88' ניסן קפטה
80' ניסן קפטה
80' ניר שיקווה
61' אסף דגאי
61' אלקסלסי
46' אורן טסה
46' ולדימיר גרשנייב
  ויקו חדד
הרכב:
אולג קושלוק
ניר שיקווה
 
אסף דגאי
 
אורן טסה
 
מאיר עזרן
ירון בן דב
משה סבג
אולג מלוקוב
דני אלברט
ספסל:
ניסן קפטה
 
אלקסלסי
 
ולדימיר גרשנייב
 
סיכום משחק
15,000 צופים גדשו את יציעי אצטדיון בלומפילד כדי לחזות בגמר הגביע ה-4 של מכבי ת"א ב-5 שנים(!!!) והפעם מול עירוני ראשל"צ. כבר בדקה ה-14, לאחר כדור קרן של מכבי שהורחק, הכנסת כדור של אמיר שלח מצאה ברחבה את אבי נמני שהטעה את הבלם ומול השוער, בעט פנימה - 0-1 למכבי.

10 דקות מאוחר יותר דאבל פס כפול בין חיים חג'ג' לניר קלינגר, הסתיים בבישול של חג'ג' במסירת רוחב לאלי דריקס שכבש מקרוב - 0-2 למכבי.

בדקה ה-28, אלון ברומר לקח כדור ממחצית המגרש, התקדם ללא הפרעה עד לרחבה ובעט פנימה - 0-3 למכבי אחרי פחות מחצי שעה של משחק.

בדקה ה-59 השלים חיים חג'ג' בישול שני, הפעם למאיר מליקה שהקפיץ באומנות מ-16 מטר מעל שביט אלימלך - 0-4 למכבי. היה זה שערו האחרון של החלוץ במדי הצהובים, במשחקו האחרון בקבוצה.


בדקה ה-87, לאחר החמצת החמישי על ידי מליקה, עירוני ראשל"צ יצאה להתקפה וניסן קפטה זכה להיות אחד מכובשי 18 השערים שספג אובארוב ב-35 משחקי ליגה וגביע, כשכבש שער מצמק שקבע את תוצאת המשחק - 1-4 למכבי תל אביב שזוכה פעם שנייה ב-4 שנים בגביע המדינה. הייתה זו זכייתה ה-13 של מכבי ת"א בגביע המדינה מאז קום המדינה וה-19 בתולדות המועדון ובכך השלימה הקבוצה זכייה גם בדאבל השביעי בתולדותיה. בסיום הניפו 2 הקפטנים אלי דריקס וניר קלינגר את גביע המדינה. התגובות בסיום היו נלהבות: קלינגר: "הזכייה מבטאת את העליונות שלנו בכדורגל הישראלי", דריקס: "עוד ידברו על הקבוצה שלנו הרבה זמן לאחר שנפרוש", נמני: "פעם ב-10 שנים אפשר להשיג דאבל" והמאמן דרור קשטן: "זה היום המאושר בחיי".

עונה זו הייתה עונת השיא וסיום של תקופה בת חצי עשור בשנות ה-90 שבו חזרה ההגמוניה הצהובה לכדורגל הישראלי - 5 שנים של אחת הקבוצות הגדולות של המועדון בפרט ושל הכדורגל הישראלי בכלל, שלא ירדה 5 שנים רצופות מתחת למקום 2 והשיגה ב- 5 השנים הללו 3 אליפויות ו-2 גביעי מדינה (מתוך 4 גמרים ב-5 שנים).
תקציר המשחק
כרטיס המשחק
כרטיס משחק 28 במאי 1996.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: מדיה: