משחק: 09-02-1957 מכבי תל אביב נגד הפועל פתח תקווה - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 9 בפברואר 1957 (15:00)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 7 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 12,000
עוזרי שופט: מנחם אשכנזישליסקי
  אלברט הנרי (ג'ק) גיבונס
הרכב:
יעקב ויסוקר
 
נחום סטלמך
שלמה נהרי
אשר זליקוביץ'
דוד קרמר
בועז קופמן
אריה רדלר
מרסל אברמוביץ'
שמואל סגל
ראובן יפת
זכריה רצבי
ספסל:
סיכום משחק
לאחר שהתאוששה ממשחק הדרבי בנצחון חוץ 3:1 על מכבי חיפה, פוגשת מכבי עוד קבוצה חזקה, הפועל פתח תקווה, למשחק השלמה מן המחזור השביעי, לאחר שמשחק זה נדחה פעמיים בעקבות גשמים. משחק זה הוא למעשה משחק סיום הסיבוב הראשון של מכבי, בו היא נחושה להעפיל למקום הראשון בטבלה, או לכל הפחות, לא לתת ליריבה, הפועל תל אביב, לפתוח פער בפסגת הטבלה.

המחצית הראשונה נפתחת בקצב גבוה למדי של שתי הקבוצות. בדקה החמישית רצבי משתלט על כדור שרזניק החזיר לבנדורי, אך בנדורי מנקה את הסכנה במיומנות. שתי דקות חולפות וגלזר דוהר אל שער פ"ת, אך נעצר בידיו של ויסוקר. החמצתו של גלזר סימנה את תחילת הלחץ של מכבי, כשמרימוביץ' (פעמיים), גלזר ונחמיאס בועטים בתוך דקות כדורים מתוך תיבת ה-5, אך כולם חולפים מחוץ למסגרת השער של ויסוקר. בדקה ה-20 בנדורי מזנק והודף נהדר כדור של זליקוביץ', לאחר החטאה זו משנה בית-הלוי את מערך מכבי כמעט ללא היכר, דבר שהוביל להשתלטות של מכבי על המשחק. בדקה ה-24 ישראלי מגביה כדור שמקפץ על הקרקע בטרם גלזר בועט אותו בעוצמה מן האוויר, ויסוקר אינו מספיק להגיב ומכבי עולה ליתרון, 1:0. תריסר דקות משער היתרון ושוב ישראלי מוצא את גלזר, שהפעם דוהר אל תוך הרחבה, ובין סגל וויסוקר הוא מצליח לשחרר בעיטה מדויקת אל בין חיבורי הקורות, 2:0 לזכות מכבי.
במחצית השניה חזרה מכבי למערך הרגיל, והפעם פ"ת היא זו ששינתה את מערכה. בדקה ה-59 גלזר מקבל שוב כדור מישראלי, חולף על פני קרמר, ושוב מכניע את ויסוקר, 3:0 לזכות מכבי. השער השלישי סתם את הגולל על המשחק, ומרגע זה כמעט ולא נרשמו אירועים מסוכנים.

הצמד ישראלי-גלזר רושם נצחון מרשים על הפועל פתח תקווה ומכבי מסיימת את הסיבוב הראשון במקום השני, עם יחס שערים זהה (אם כי, יותר ספיגות) למוליכה, הפועל תל אביב.
כרטיס המשחק
כרטיס משחק 09 בפברואר 1957.jpg
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 7 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: