משחק: 26-01-1957 מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 26 בינואר 1957 (14:30)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 9 (1956/57)
צופים: 8,000
עוזרי שופט: ויגריבדוידוביץ'
הרכב:
אשר עלמני
 
שלום ואנו
טיבי כהן
יונתן הרדי
שלמה לוי
ישעיהו הלד
אשר (בונדי) קליין
אברהם מנצ'ל
 
אהרון אמר
בנימין דוידוביץ'
 
ספסל:
סיכום משחק
הפסד הדרבי שהוריד את מכבי למקום השני בטבלה פגע קשות במורל. הקבוצה המתגבשת, שהצליחה למחוק את הפער שנוצר ממשחקי פתיחת העונה בהם לא השכילה לזכות בנקודות מול יריבות קלות, נתקלה בקבוצה שעולה עליה ולא יכלה לה לאורך כל שלבי המשחק. שבוע בדיוק לאחר מכן, היא יוצאת למשחק חוץ מול הקבוצה שהובילה את הטבלה במחזורים הראשונים של עונה זו. מכבי מקווה להתאושש מתוצאת הדרבי ולהוכיח כי גם השנה, כבכל שנה, היא מועמדת ראויה ורצינית לכתר האליפות.

המשחק נפתח בלחץ של שחקני מכבי חיפה, במשך עשר הדקות הראשונות מתקשים שחקני מכבי לעבור את קו מחצית המגרש. בדקה ה-13, לחץ זה משתלם לחיפה, כשכדור חופשי של מנצ'ל ובתוך פקעת השחקנים מצליח עלמני לנגוח אל תוך הרשת, חיפה עולה ליתרון 1:0. בהדרגה החלו שחקני מכבי להשתלט על המשחק, אך ללא מצבים מסוכנים.
במחצית השניה נמשכה המגמה, שליטה אופטית של מכבי, עד שבדקה ה-67 חל המפנה במשחק. סטודינסקי מרים כדור קרן שמגיע אל גלזר, האחרון מעביר את הכדור מרגל שמאל לימין, ובין שלושה שומרי חיפה משגר בעיטה חדה אל הרשת, 1:1. 90 שניות חולפות וישראלי מבקיע את השער השני של מכבי, אך מהומת שחקני מכבי חיפה מאלצת את השופט פריזנר לבטל את השער בטענת נבדל של סטודינסקי, מבשל השער, בעצתו של השופט דוידוביץ'. ביטול שער זה הוביל ללחץ מקסימלי של התקפת מכבי.
תחילה נאלץ דוידוביץ', שוער חיפה, להתמודד עם בעיטת עונשין מסוכנת של רניק שנהדפה רק לקורה, ובדקה ה-79 מרימוביץ' מעביר כדור לסטודינסקי שמבקיע ללא כל הפרעה, המהפך מושלם, 2:1 לזכות מכבי. בדקה ה-85 התקפה נדירה של חיפה כמעט והופכת לשוויון, אך בנדורי מזנק נפלא ומונע מהם שער. שניות לפני שריקת הסיום מעביר יונה פוקס כדור נפלא לסטודינסקי שבועט מדויק אל תוך השער, 3:1 לזכות מכבי, צמד שערים ובישול של סטודינסקי.

הנצחון משווה את מס' הנק' של מכבי לזה של הפועל תל אביב, ורק יחס שערים טוב יותר של היריבה מונע חזרה למקום הראשון בטבלה.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 9 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: