משחק: 09-03-1957 הפועל חיפה נגד מכבי תל אביב - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 9 במרץ 1957 (15:00)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 13 (1956/57)
צופים: 8,000
שופט: משה כהן
עוזרי שופט: אהרון גאוןוילנסקי
  דויד שוויצר
הרכב:
אברהם רובינשטיין
 
אברהם גינזבורג
 
אברהם נסטנפובר
יעקב סימנדיריס
מיכאל סימנדיריס
עמנואל סימנדיריס
אלי רושצקי
זאב שנייד
ולדימיר שלנגר
בולוס בולוס
משה פלדשטיין
 
ספסל:
1 - 0
20' אברהם רובינשטיין
20' אברהם גינזבורג
סיכום משחק
המחזור הקודם היה קטסטרופלי מבחינת מכבי, שהפסידה 3:2 למכבי פתח תקווה וירדה לפיגור 3 נק' מן המקום הראשון, בו ניצבת היריבה העירונית, הפועל תל אביב, מכבי מפגינה חוסר יציבות גדול ביכולת המשחק דבר שפוגע במאבקי האליפות, אולי משום שהעונה משתלבים צעירים רבים. היריבה, הפועל חיפה, ממוקמת במרכז הטבלה ונראית כמי שתושפע בעיקר ממצב הרוח של שחקני מכבי, ופחות מיכולתה שלה עצמה.

המחצית הראשונה נפתחת בלחץ של החיפנים, שכבר בדקה השלישית בחנו את בנדורי, אך בעיטתו של רובינשטיין נקלטת יפה. בדקה ה-15 סיכנה מכבי לראשונה את שערו של פלדשטיין מבעיטות של בן צבי ולוי, אך השוער היה במקום. חמש דקות חולפות וגינצבורג מקבל כדור באגף, מכדרר מעט ובועט מדויק, בנדורי משתהה מעט בתגובתו והכדור חודר לשער, 1:0 לזכות החיפנים. השער גרם ללחץ החיפני לגבור, אך התוצאה נותרה בעינה עד תום המחצית.
במחצית השניה נראה היה כי מכבי מתעוררת, וזאת למרות שבדקה ה-52 נפצע רבינוביץ וירד מכר הדשא. בדקה ה-55 הגיע ישראלי למצב בעיטה נוח, אך בולוס בלם אותו ברגע האחרון והכדור יצא לקרן. לאט לאט התאזנו הכוחות, שחקני מכבי נראו עייפים יותר ויותר כשהם נאלצים לחפות על חסרונו של רבינוביץ, ועד הסיום לא נרשמו אירועים מיוחדים נוספים.

מכבי יורד מנוצחת ומאוכזבת למדי מן המשחק, שחורץ באופן כמעט ודאי את גורל האליפות.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 13 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: