משחק: 13-04-1957 מכבי תל אביב נגד מכבי חיפה - ליגה לאומית

מתוך מכביפדיה
תאריך ושעה: 13 באפריל 1957 (13:45)
מסגרת: ליגה לאומית, מחזור 18 (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון באסה (בית)
צופים: 7,000
עוזרי שופט: בן-יהודהקאולי
  אנדור קיש
הרכב:
אשר עלמני
שלום ואנו
משה חביבי
יונתן הרדי
 
טיבי כהן
ישעיהו הלד
אשר (בונדי) קליין
אברהם מנצ'ל
אהרון אמר
יעקב קסורלה
 
ספסל:
סיכום משחק
הנצחון בדרבי במחזור הקודם לא השאיר טעם מתוק מדי בפה, ומכבי כבר נושאת עיניים לגביע המדינה שיפתח שבוע לאחר משחק זה, משחק הנעילה של העונה בליגה. בסיבוב הקודם ניצחה מכבי 3:1, ולא נראה כי לקבוצה החיפנית יש סיכויים יוצאי דופן להשיג תוצאה שונה הפעם, גם אם נצחון 6:0 יעלה אותה למקום השלישי על חשבון מכבי.

רבע שעה חלפה מפתיחת המשחק ועד שהגיעה ההזדמנות המסוכנת הראשונה, רפי לוי דהר אל תוך רחבת חיפה, העביר את הכדור לישראלי, שהוציא רוחב אל הצד הנגדי וגלזר הבא במרוצה בעט וקבע 1:0 לזכות מכבי. ארבע דקות חולפות והפעם רפי לוי מוסר לפוקס, שבבעיטה קלילה מכניע את קסורלה, 2:0 לזכות מכבי בתוך עשרים דקות. קצב המשחק של מכבי החל לדעוך, אך ההתקפות החלשות של מכבי חיפה לא סיכנו את בנדורי יתר על המידה.
למחצית השניה עלתה חיפה בסערה, כשכבר כעבור דקותיים מצליח הרדי לחלוף על פני מתניה ולבעוט כדור שבנדורי לא מצליח לעצור, 2:1. מרגע זה החלו התגוששויות רבות והמשחק הפך פיזי יותר. שמונה דקות לתום המשחק נחמיאס מוסר נהדר אל גלזר, שפורץ אל תוך הרחבה, מכניע את קסורלה פעם נוספת וקובע את תוצאת הסיום, 3:1 לזכות מכבי.

הליגה של עונת 1956/57 מסתיימת כבר במחזור ה-18, וכמו בתום הסיבוב הראשון, גם בתום הסיבוב השני נכנעת חיפה 3:1. מכבי מביטה כעת אל סיבוב ה' של גביע המדינה, בו תשחק בשבוע הבא נגד הפועל רמת גן גבעתיים.
טבלת הליגה לאחר המחזור
טבלת ליגה לאחר מחזור 18 עונת 1956-57.jpg
עיתונות ומדיה
עיתונות: