משחק: 22-06-1957 הפועל פתח תקווה נגד מכבי תל אביב - גביע המדינה

מתוך מכביפדיה
פרטים
תאריך ושעה: 22 ביוני 1957 (17:00)
יריבה: הפועל פתח תקווה (נייטרלי)
מסגרת: גביע המדינה, חצי גמר (1956/57)
אצטדיון: אצטדיון קריית אליעזר (8,000 צופים)
שופט: אהרון ורנר, אהרון גאון, וילנסקי
סיכום המשחק
שבוע בדיוק לאחר הנצחון 2:0 על מכבי רחובות, מתייצבת מכבי באצטדיון קריית אליעזר החדיש למשחק חצי הגמר נגד היריבה החזקה הפועל פתח תקווה. בליגה סיימו הקבוצות במקומות 2 ו-3, כשרק נקודה בודדת מקנה לפ"ת את המקום השני. היריבות בין הקבוצות צברה תאוצה בשנים האחרונות, ובפעם האחרונה שהשתיים נפגשו במסגרת הגביע היה זה בגמר של עונת 1954/55 אז ניצחה מכבי 3:1.

הלחץ הגדול ניכר על שחקני שתי הקבוצות כבר מן הפתיחה, טעויות רבות לוו בצעקות של שחקן אחד על רעהו. ברבע השעה הראשונה הזדמנות בודדת של פנטילט שהקפיץ את הכדור ובעט מן האוויר סיכנה את ויסוקר, ומלבד כך לא נרשמו אירועים מיוחדים. בדקה ה-17 כדור חופשי שמעלה חלדי ננגח בידי רצבי ממטר אחד בלבד, אך בנדורי היה שם כדי להציל. בדקה ה-26 שולח מרימוביץ' את פנטילט במסירת עומק מצויינת, הלה מתמסר עם רפי לוי, אך לבסוף בועט לוי מחמישה מטרים גבוה מעל השער. בדקה ה-39 מצליח נהרי להשתלט על כדור שהוסט בידי הרוח החזקה וקבע 1:0 לזכות הפועל פתח תקווה.
המחצית השניה נפתחת בלחץ של פ"ת המנסה להגדיל את יתרונה, אולם בנדורי ניצב איתן ומונע ספיגה. בדקה ה-57 פורץ גלזר דרך ההגנה, מגביהה אל עבר ישראלי, הכדור עולה גבוה מדי וחולף על פני ישראלי, אך מרימוביץ' מגיח ובזינוק אקרובטי מצליח לנגוח ולקבוע שוויון, 1:1. בעקבות השוויון החלו שתי הקבוצות לשחק בקצב גבוה יותר, אך כל ההזדמנויות פוספסו ובתום 90 הדקות התוצאה נותרה בעינה והמשחק נשלח להארכה.
ההארכה נפתחת בלחץ של מכבי, אך דווקא פתח תקווה עולה ליתרון בחלוף שמונה דקות, כשרצבי מוצא מצוין את נהרי שמכניע את בנדורי באחד על אחד וקובע 2:1 לזכות פ"ת. מיד לאחר מכן מצליח סטלמך להטל בכל הגנת מכבי, אך הכדור שבעט נהדף מצוין בידי בנדורי, שמציל את מכבי פעם נוספת מהדחה. מכבי לוחצת בכל כוחה, ודקה לסיום המשחק זוכה בכדור חופשי. רזניק מגביה את הכדור מעל ראשי השחקנים עד למתניה שנוגח אל החיבורים וקובע 2:2 בשניות האחרונות למשחק.

מכבי ניצלת בעור שיניה מהדחה בחצי הגמר ומצליחה לחלץ משחק גומלין.
2 - 2
98' זכריה רצבי
98' שלמה נהרי
39' שלמה נהרי
הפועל פתח תקווה
  אלברט הנרי (ג'ק) גיבונס
הרכב:
זכריה רצבי
 
נחום סטלמך
שלמה נהרי
 
יהודה רביוב
אורי קרני
בועז קופמן
ג'רי חלדי
יוסף צ'יריק
חיים שפירא
ראובן יפת
יעקב ויסוקר
 
ספסל:
תקציר המשחק

עיתונות